Anasayfa » Girisimler » TAV’ın İşlettiği “Turkish Airlines Lounge” ABD’nin En Mükemmel Yolcu Salonu Seçildi
Girisimler

TAV’ın İşlettiği “Turkish Airlines Lounge” ABD’nin En Mükemmel Yolcu Salonu Seçildi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
24 Kasım 2017

TAV İşletme Hizmetleri tarafından işletilen Washington Dulles Havalimanı‘ndaki Turkish Airlines Lounge, ABC tarafından “Mükemmellik Ödülü”ne layık görüldü.

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak bilinen Türk Hava Yolları (THY) ile dünya üzerinde 10 farklı hava limanının işletmesini üstlenen TAV’ın ortak girişimine ABD’den ödül geldi. Türkiye’nin global ölçekte hizmet veren iki öncü firması, ABD’nin başkenti Washington’un giriş kapısı Dulles Havalimanı‘nda geçen yıl hayata geçirdikleri Turkish Airlines Lounge ile ödüle layık görüldü.

Modern tasarımı ve hizmet çeşitliliğiyle öne çıkan Turkish Airlines Lounge, ABD’nin inşaat alanındaki en büyük meslek birliği olan Associated Builders and Contractors (ABC) tarafından her yıl verilen “Mükemmellik Ödülü”nün sahibi oldu.

İlgili resim

Yılda 180 binden fazla misafire hizmet veriyor

120 kişilik oturma kapasitesine sahip olan 550 metrekarelik Turkish Airlines Lounge, yılda ortalama 180 binden fazla misafire hizmet veriyor. Türk Hava Yolları ve Star Alliance üyesi havayolları dışında; Priority Pass, Lounge Buddy ve TAV Passport kart sahipleri faydalanabiliyor.

Washington Dulles turkish airlines lounge ile ilgili görsel sonucu

Zengin açık büfe seçenekleri ile hizmet veren salonda; wi-fi, çocuk oyun alanı, ibadet ve dinlenme alanları da bulunuyor.

TAV Havalimanları Holding’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Konar; THY ailesi adına TAV İşletme Hizmetleri’ne bu değerli iş birliği için teşekkür etti.

Washington Dulles turkish airlines lounge ile ilgili görsel sonucuDünyanın en önemli uçuş noktalarından birinde mükemmellik ödülüne layık görülmenin kendilerini gururlandırdığını belirten Konar; “Washington’da kazandığımız bu ödül Türk misafirperverliğinin sınırların ötesinde bir hoşgörüye sahip olduğunu bir kez daha kanıtladı. Türk Hava Yolları olarak yolcularımızın yalnızca uçuş deneyimlerini değil aynı zamanda uçuş öncesi ve sonrası ile seyahatlerinin her anını mükemmelleştirmek için çalışıyoruz. Çalışmalarımızın ödüllendirilmesi bizi daha iyisini başarmak için de motive ediyor. TAV İşletme Hizmetleri iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz projelerimizde, gelecek dönemlerde de yeni mükemmellikler ortaya koyacağımızdan eminiz.” ifadelerini kullandı.

Washington Dulles ile ilgili görsel sonucu

“THY ile iş birliğimizi büyütmeyi planlıyoruz”

TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan ise Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu THY ile yurt dışındaki iş birliğini Kenya, Nairobi’nin ardından Washington’a taşımaktan ve bu projeyle ödül kazanmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Bugün 15 ülkede, 25 havalimanında 57 özel yolcu salonuyla 4,5 milyon misafire hizmet verdikleri bilgisini veren İşbulan; misafirlerin değişen ihtiyaçlarını ve beklentilerini yakından takip ederek uygun çözümler geliştirdiklerini ifade etti.

İşbulan, “Washington’daki loungeda da sahip olduğumuz bilgi birikimini geleneksel Türk misafirperverliğiyle harmanlayarak ayrıcalıklı bir alan yarattık. Türk Hava Yolları ile olan iş birliğimizi genişleterek önümüzdeki günlerde farklı ülkelere taşıyarak büyütmeyi planlıyoruz.” görüşlerini paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön