Anasayfa » Seyahat Sektorü » Spor Turizmi » THY & İstanbul Tanıtım Filmi Süper Bowl Kupası’nda Gösterilecek
Spor Turizmi

THY & İstanbul Tanıtım Filmi Süper Bowl Kupası’nda Gösterilecek

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
1 Şubat 2019

Super Bowl Sunday olarak adlandırılan günde Amerika popüler kültürü, politikası, medyası, sokağı ve pazarıyla, Amerikan futboluna teslim oluyor. Bu yıl 3 Şubat tarihinde, Atlanta Mercedes-Benz Stadyumu’nda gerçekleştirilecek.

Super Bowl LII

Romen rakamları ile yazılan SuperBowlLII tek maçlık karşılaşma ilk olarak 1967 yılında oynandı.

 

Amerika’nın en büyük spor organizasyonu reklam kuşağında bu sene Türk Hava Yolları’nın, Oscar ödüllü yönetmen Ridley Scott’un çektiği ve içinde İstanbul’un tarihi mekânlarının olduğu film kullanılacak.

İstanbul’un tanıtımı açısından çok önemli olan filminden 30 saniyenin, New England Patriots ile Los Angeles Rams Super Bowl karşılaşmasını yayınlayacak televizyon kanalında gösterilecek.

 

Yönetmen Scott, daha önce İstanbul’a hiç gelmediğini, ilk ziyaretinde özellikle camileri ve rıhtımları çok beğendiğini söyledi.

“Yolculuk” adlı kısa filmin hikâyesini ise THY, “İstanbul’a markamızın uçuşuyla seyahat eden ve birbirleriyle ilginç bir bağ kuran iki özel gezgin arasında gelişiyor; onları bir araya getiren bir defteri ve hikâyelerinin açıldığı muhteşem şehir İstanbul’u konu alıyor” diye özetliyor.

İstanbul Havalimanı, Şerefiye Sarnıcı, Ortaköy Meydanı, Çırağan Sarayı gibi mekânlarda geçen filmin çekimleri 4 gün sürdü ve filmin çekimlerinde toplamda 500 kişi rol aldı.

 

Scott, “ Beni etkileyen şey denize açılan rıhtımlar oldu ve bütün camilerin ihtişamı. İstanbul böyle bir yer, görmedinizse görün. Reklama geri dönmeye karar verdim.15-18 yıldır reklam çekmedim. İşin akışını ve hızını seviyorum” dedi.

Kreatif Direktör Fabian Berglund ise, “İstanbul’da çekimdeyiz; çünkü Türk Hava Yolları 85. yılını kutluyor. Üstelik İstanbul’un yeni havalimanı da açılıyor. Dünyanın her yerinden seyahat edenler için merkez olacak. Bu yüzden hem Türk Hava Yolları’nı, hem de yeni havalimanını, hem de İstanbul’u bu filmle kutluyoruz. Bu yüzden klasik 60 saniye reklamdan fazlası, bir film çekiyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön