Anasayfa » Güncel » THY, Esenboğa’dan 3 Ülkeye Sefer Düzenliyor
Güncel

THY, Esenboğa’dan 3 Ülkeye Sefer Düzenliyor

THY, Esenboğa’dan 3 Ülkeye Sefer Düzenliyor
Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
25 Haziran 2015

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışı uçuşlarının artırılması amacıyla THY’nin Amsterdam, Brüksel ve Londra uçuş düzenlemeleri için yaptığı başvuruyu SHGM kabul etti.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yayımladığı genelge ile Türk Hava Yolları’nın Ankara’dan Amsterdam, Brüksel ve Londra uçuşlarına onay verdi. SHGM’nin konuya ilişkin internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde: “Başkent’ten yurtdışı seferlerini teşvik için yayımlanan genelge kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Türk Hava Yolları’nın Amsterdam, Brüksel ve Londra uçuşları için yaptığı talebi onaylamıştır.”

Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışı uçuşların arttırılması yürütülen çalışma kapsamında Borajet Havayolları’na Münih, Pegasus Havayolları‘na ise Bakü ve Amman uçuşları için verilen izinlerden sonra THY’nin de Avrupa’da üç noktaya uçuş düzenlemek için yaptığı başvuru kabul edildi.

Teşvikli hatlardan faydalanmak isteyen havayollarının başvurularını değerlendirmeye devam eden SHGM, THY’nin AnadoluJet markasıyla uçuş gerçekleştirmek üzere Ankara – Amsterdam (Hollanda), Ankara-Brüksel (Belçika) ve Ankara – Londra (İngiltere) hatlarında uçuş talebini onayladı. Söz konusu hatlarda haftalık olarak yaz döneminde 3, kış döneminde ise en az 2 frekans olarak düzenlenecek seferlerin 3 ay içinde başlaması planlanıyor.

Ankara’dan daha önce 6 ülkede 11 noktaya gerçekleştirilen uçuşlar, genelge kapsamında tahsis edilen 6 yeni hatla birlikte 11 ülkede 17 noktaya ulaştı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön