Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Thomas Cook’tan Türkiye İçin Olumlu Öngörüler
Acentalar

Thomas Cook’tan Türkiye İçin Olumlu Öngörüler

İngiltere’den Türk Turizmi’ne Destek: Saldırıya En Güzel Cevap Türkiye’de Tatil
Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
9 Şubat 2018

Birleşik Krallık merkezli seyahat ve turizm şirketi Thomas Cook açıkladı. Her zaman olduğu gibi Türkiye’yi ziyaret etmek isteyen turistlerin sayısı çok fazla.

Şirketin CEO’su Peter Fankhauser yaptığı basın toplantısında “Turizm açısından parlak geçmeyen yıllarda bile Türkiye ve Mısır’daki tatil yerlerine talep hep çok fazla oldu” sözlerini kullandı.

Türkiye’de tatil geçirmenin birçok olumlu yönü olduğunun altı çizildi.

“Türkiye otel seçenekleri açısından çok zengin, ekonomik tatiller vadediyor, harika plajları var ve başka destinasyonlarla kıyaslanamayacak kadar iyi insanları..”

Thomas Cook daha önceleri de ülkemizin en favori turizm destinasyonlarından biri olduğu konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Şimdi de olumsuzlukların dahi bu süreci değiştirmediğinin altı çizildi.

Türkiye Her Defasında Daha Güçlü Dönüyor

İspanya’nın ardından Türkiye, Yunanistan ile kafa kafaya “en çok talep gören destinasyon”. Bunda Alman turistlerin de payı büyük.

Turizm şirketi ayrıca iki buçuk yıllık aradan sonra Tunus’a uçuşları yeniden başlatacağını duyurdu.

Yıllık Tahminler Kış Aylarında Oluşuyor

Turistlerin yazın gerçekleştirecekleri tatilleri kışın planladığı hatırlatıldı. Hal böyleyken de yılın öngörüsü (yani turizm açısından verimliliği) kış aylarında belirlenmiş oluyor.

Thomas Cook, 2018 yaz ayı tatil paketlerinin yüzde 34’ünü satmış durumda. Geçen yıl aynı zamana oranla yüzde 3 bir artışla üstelik fiyatlar da yüzde 6 artmışken. Fiyat artışı yakıt ve konaklama fiyatlarına gelen zamdan kaynaklı.

Şirketin şu anda öngöremediği tek bir konu var. Mart 2019’da İngiltere, Avrupa Birliği’nden ayrıldığında ( BREXIT ) neler olacak ?

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön