Anasayfa » Güncel » The Shining Oteli Dünyanın İlk Korku Temalı Müzesi Olacak
Güncel

The Shining Oteli Dünyanın İlk Korku Temalı Müzesi Olacak

the-shining-oteli-dunyanin-ilk-korku-temali-muzesi-olacak
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
26 Ekim 2015

“The Shining” yani Türkçe’ye “Cinnet” olarak çevrilmiş Stanley Kubrick’in ünlü filminin çekildiği o korku dolu otel müze oluyor. Evet kime sorsak belki de dünyanın en korku dolu oteli olarak hatırlayacağı otel, anılarına uygun bir hale dönüşüyor ve Hem de dünyanın ilk korku temalı müzesi oluyor. Jack Nicholson’un cinnet geçirerek  koridorlarında koşuşturduğunu ziyaret ederken hissedebileceksiniz.

Stanley Hotel adını alan otelin müzeye dönüştürülme planının  yanı sıra , eğitim ve sanat merkezi olarakta faaliyet göstermesi planlanıyor.

Denver Busines Journal’da yer alan habere göre bu planı gerçekleştirmek için ciddi bir bütçeye ihtiyaç duyuluyor, otelin bir müzeye çevrilmesinin maliyeti neredeyse 24 milyon doları bulacak.

Ancak bu yeni müze ve eğitim merkezinin tasarımcıları bu aşamada bir devlet-özel sektör ortaklığı planlıyor ve gereken bütçenin bir kısmında Colorado Tourisim Act adlı yerel turizm merkezinden talep etmeyi düşünüyor.

Stanley Hotel’in sahibi John Cullen proje ile ilgili plan ve isteklerini Denver Business Journal’a şöyle anlattı:

“Çoklu iç mekan ve dış mekan eğlence sahneleri ile beraber 500 koltuk kapasiteli oditoryum; 30.000 metre kare interaktif müze ve sesli çekim stüdyoları ile beraber derslikler, workshop alanları ve post prodüksiyon ve  kayıt odaları mevcut olacak.

Stanley Film Merkezi ise benim tüm dünyadan Estes Parkı uzun yıllardır  destekleyen korku filmi hayranlarını bir araya getirmek için şansım olacak” dedi

The Shining mirası korku müzesini merakla bekliyor olacağız.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön