Anasayfa » Seyahat Sektorü » Cruise » The Ritz-Carlton Otel Denize Açılıyor
Cruise

The Ritz-Carlton Otel Denize Açılıyor

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
8 Ağustos 2017

Hem karada hem de denizde lüks konaklama hizmeti sağlayan tek kuruluş olarak öne çıkmayı planlayan The Ritz-Carlton, 2019 yılının dördüncü çeyreğinde denize açılmaya hazırlanıyor.

Ödüllü lüks otel markası The Ritz-Carlton, hem karada hem de denizde lüks konaklama sağlayan tek kuruluş olma hedefiyle önemli bir adım attı. Ünlü otel markası, otel hizmetinin yanı sıra lüks yatçılık hizmeti ile zamansız stilini denize de taşımaya hazırlanıyor. 2018’in mayıs ayında rezervasyon almaya başlayacak olan The Ritz-Carlton’ın ilk yolculuğu için tarih belirlendi bile. Üç lüks yattan oluşan serinin ilki 2019 yılının dördüncü çeyreğinde denize açılacak.

ritz carlton yacht ile ilgili görsel sonucu

İstikamet: Akdeniz, Kuzey Avrupa, Karayipler ve Latin Amerika…

Geminin güzergahı, lüks tatil beldelerinin yaşam biçimi ile bir yat tatili ruhunu yansıtmak amacıyla geliştiriliyor. İmza destinasyonların uğrak yeri olacağı yolculuk, yedi ile on gün arasında değişiyor olacak. Birinci gemi Akdeniz, Kuzey Avrupa, Karayipler ve Latin Amerika gibi çeşitli duraklarda mevsim değişikliğine göre seyahat edecek.

İlgili resim

Geminin boyutu sebebiyle yat; Capri ve Portofino’dan St.Barths’a ve eski Cartagena kentine kadar özgün diye nitelendirilen ve büyük gemiler için ulaşılabilir olmayan benzersiz lokasyonlarda bulunacak. Gece konaklama ve gündüz liman bağlantılarını içeren rahat bir tempoda, konuklara benzersiz bir deneyim sunacak.

ritz carlton yacht ile ilgili görsel sonucu

298 yolcuyu her biri kendi balkonuna sahip 149 suitte ağırlayacak

Özel olarak tasarlanmış küçük kapasiteli gemi 298 yolcuya kadar ağırlayacak ve her biri kendi balkonlu 149 suitten oluşacak. Ancak iç mekan tasarımlarına büyük önem verilen yatlarda, konaklama seçenekleri bu kadarla sınırlı değil. Ünlü gemi dizayn firması Tillberg Design of Sweden tarafından 138 metrekarelik iki lüks dubleks çatı katı suiti de tasarlandı. Yerleşik alandaki deneyim, ikonik Ritz-Carlton markasının tanınmış olduğu yüksek konforu ve benzersiz düzeyde bireysel konuk hizmetini yansıtacak.

ritz carlton cruise ile ilgili görsel sonucu

Yolculuk boyunca konuklar ultra-lüks gemi seyahati ve özel yatçılık sektörlerinde pek benzeri görülmeyen butik bir tarzda deyim yerindeyse şımartılacaklar.

The Ritz-Carlton yatlarında, Sven Elverfeld’in yaptığı restoran Aqua, The Ritz-Carlton’daki Michelin üç yıldızlı restoranı Wolfsburg, Ritz- Carlton Spa imzalı Panorama Lounge gibi seçenekleri sunuyor. Buna ek olarak, yat, yerel şefler, müzisyenler ve sanatçılar ile işbirliği yaparak, benzersiz ve deneyimsel yollarla hem karada hem de denizde tecrübe edebilmeleri için benzersiz bir yolculuk vaat ediyor.

ritz carlton cruise ile ilgili görsel sonucu

Rezervasyonları 2018’in Mayıs ayında açılacak olan  The Ritz-Carlton yat koleksiyonu gemileri, özel kontrat için de temin edilebilecek.

Yatçılığın ve gemiciliğin bu özgün kombinasyonu; rahat, zarif ve hoş bir atmosferde dünyayı keşfetmek isteyen konuklar için yepyeni bir lüks seyahat deneyimi sunarken, hafızalara kazınacak bir deneyim için Türkiye’den konuklarını da bekliyor.

Uzun vadeli bir işletme anlaşması çerçevesinde lüks konukseverlik hizmeti vadeden The Ritz-Carlton Yat Koleksiyonu girişimi, seyir endüstrisine yeni bir soluk olacak gibi görünüyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön