Anasayfa » Güncel » The Open Book: İskoçya’da Bu Kitabevini İşletebilir,Orada Yaşayabilirsiniz
Güncel

The Open Book: İskoçya’da Bu Kitabevini İşletebilir,Orada Yaşayabilirsiniz

the-open-bookiskocyada-bu-kitabevini-isletebilirorada-yasayabilirsiniz
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
1 Mart 2016

“Seni zenginleştirecek tek şey gezmektir” derler,  sonuna kadar hak vermekle beraber bir şeyi unutulduğunu da hatırlatmak isterim. Kitaplarda bizi gezmek kadar zenginleştirebilir.nmeleri daha büyük bir zevk. Kitap okumaktan hoşlanan bir gezgine verilebilecek en güzel armağan İskoçya’da ki bu kitapevinde bir Airbnb deneyimi olabilir.

Kitabevi üst kısım

Kitabevi üst kısım

Wigtown isimki küçük bir İskoç kasabasında yer alan The Open Book alt katı kitap evi üst katı ise stüdyo daire olan bir yer. Bu yerde en az 1, en fazla iki hafta kalabiliyorsunuz. Haftalık 40 saatlik bir çalışma saati olan The Open Book’ta çalışarak aynı anda bir kitap evi nasıl yönetilir onu deneyimlerken, diğer yandan kitapevinde yaşamak gibi bir şans elde ediyor. Çalışmaktan geri kalan vakitlerinizde ise size verecekleri bir bisiklet ile nefes kesici İskoç doğasını keşfedebiliyorsunuz. Bundan daha büyük bir saadet var mı?

kitabevi

kitabevi

The Open Book: Dünyanın ilk kitap evi konaklama ve tatil deneyimi olarak İskoçya’nın ulusal kitap kasabasında  bir ya da iki haftalığına kitapevi ile ilgilenmeniz için ağırlamaya hazır.  Size sizin kitapeviniz ile beraber  üst katta bir ev ile beraber kitap satışında yardımcı olacak gönüllü takım arkadaşları ile tanıştırarak gezinizi olabildiğince güzel bir hale getirmeye çalışacağız.” diyor.

wigtown

wigtown

The Wigtown Festival Company’i kuran kitap evi konaklamanın amacı kitapevlerini överek bireysel kitapevlerinin kurulması hakkında eğitim sağlamak ve tüm dünyadan misafirleri İskoçya’nın Ulusal Kitap Kasabasında ağırlamak”  olarak amaçlarını açıkladılar.

boş vakitlerinizde

boş vakitlerinizde

Eğer özgün seyahat deneyimlerinden hoşlanıyorsanız asla kaçırmamanız gereken bir deneyim olan The Book Store sizi bekliyor. Airbnb sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön