Anasayfa » Etkinlikler » Termal Sağlık ve Turizm Derneği’nin Hedefi Rusya Pazarı
Etkinlikler

Termal Sağlık ve Turizm Derneği’nin Hedefi Rusya Pazarı

Türkiye, doğal şifalı sular bakımından en zengin ülkeler arasında sıralanır. Termal Sağlık ve Turizm Derneği (TESTUD) ise mevcut termal turizm potansiyelini dünyaya tanıtmayı hedefler. Bu bağlamda çalışmalar yürüten dernek, paydaşları bir araya getirmek için dünyanın en önemli turizm fuarlarından MITT MOSKOVA’da çok özel görüşmeler yaptı.

 

TERMAL SAĞLIK VE TURİZM DERNEĞİ RUSYA ATAĞINDA

Türkiye’nin stant açılışını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile dernek standında bir araya gelen TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, Bakan Kurtulmuş’un açılış konuşmasında verdiği “Türkiye’ye turist taşıyan uçak seferlerine 9 bin dolara kadar destek” müjdesinin, Rusya için çok önemli bir teşvik olduğunu kaydetti.

 

Fuarda gördükleri yoğun ilgi nedeniyle Rus-Türk turizm ilişkisinin 2018’de zirve yapabileceğinin altını çizen Yılık, şöyle devam etti:

“Rusya, halihazırda Türkiye’ye en çok turist gönderen ülke. Bu yıl, iki devlet arasında yapılması planlanan ortak paket turlar, kruvaziyer turistlerine kişi başı verilecek destek, turistik uçaklara sağlanacak teşvik ve TESTUD’un yürüttüğü çalışmalar sayesinde yüzde 30’lara varan artış gerçekleşebilir. 2016’da 886 bine düşen Rus turist sayısı, 2017’de 4 milyon 715 bin kişi ile çok önemli yükseliş yakaladı. Biz 2018 için, en az 6 milyon kişinin gelebileceğini düşünüyoruz. TESTUD olarak, yurtiçi ve dışında kurduğumuz önemli bağlantılarla çalışmalarımıza devam edecek, bu sayıyı yükseltmek için elimizden geleni yapacağız.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön