Anasayfa » Girisimler » Temiz Bir Şehirde Yaşıyorsanız İhtiyacınız Olacak Son Şey: ‘Plume Air Report’ Hava Kirliliği Tahmini Uygulaması
Girisimler

Temiz Bir Şehirde Yaşıyorsanız İhtiyacınız Olacak Son Şey: ‘Plume Air Report’ Hava Kirliliği Tahmini Uygulaması

temiz-bir-sehirde-yasiyorsaniz-ihtiyaciniz-olacak-son-sey-plume-air-report-hava-kirliligi-tahmini-uygulamasi
Beste Eşerler
Beste Eşerler
18 Eylül 2015

Üzgünüz sevgili metropol sakinleri; ama bu uygulama tam da sizin ihtiyacınız olabilecek türden bir uygulama. Çünkü görmezden gelmek, hava kirliliğinin hayatımızı etkisi altına aldığı gerçeğini değiştirmez. O zaman Plume Air Report’un bize sunduğu özelliklerle etrafımızı saran, içinde oksijen hariç her şey olan havayla yüzleşelim.

Durmak bilmeyen sanayileşmeden kaçamıyor; ancak yine de buna maruz kalmak istemiyorsanız iOS ve Android destekli Plume Air Report mobil uygulamasıyla en azından hava kirliliğinin yoğun olduğu saatlerden haberiniz olabilir. Böylelikle hiç olmazsa bir nebze daha temiz havada dışarıya çıkabilirsiniz. Hatta uygulama öyle bir içeriğe sahip ki günün koşmak, bisikletinizi sürmek ve hatta çocuklarınızla açık havada vakit geçirmek için size havanın uygun olup olmadığını bile söylüyor.

Uygulama şu an toplamda 150 şehir için aktif; siz de büyük şehirlerden birindeyseniz hava kirliliği tahmini uygulamasından yararlanmanız mümkün.

istanbul-hava-kirliligi_tg

Plume Air Report uygulaması İstanbul sayfası

Uygulamanın en iyi tarafı ise önünüzdeki 24 saatlik dilimde hava kirliliğinin tahmini değişimini de takip edebiliyor olmanız. Tabi bu özellik 150 şehrin hepsi için geçerli değil. Uygulamanın başka bir özelliği de hava kirliliğinin yanı sıra hava raporu hakkında da bize bilgi sağlaması…

Kısaca Plume Air Report, Plume Labs tarafından geliştirilen ve hava kirliliğiyle ilgili kullanıcılara ilgili, çok karmaşık olmayacak bir şekilde derinlemesine bilgi aktaran yeni nesil bir uygulama… Bu yönüyle de uygulamayı hava kirliliğine karşı pragmatik bir yaklaşım olarak kabul edebiliriz.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön