Anasayfa » Teknoloji » Telefonunuzdan Eksik Etmeyeceğiniz 7 Seyahat Uygulaması
Teknoloji

Telefonunuzdan Eksik Etmeyeceğiniz 7 Seyahat Uygulaması

telefonunuzdan-eksik-etmeyeceginiz-7-seyahat-uygulamasi
Beste Eşerler
Beste Eşerler
2 Kasım 2015

Yerli kültürün getirilerini ve özellikle dilini bilmediğiniz zaman elinizde sizi yönlendirecek bir rehber olmadan seyahat etmek kimi zaman gerçekten de sıkı bir hayatta kalma mücadelesi olabilir. O zaman, biz de sizin için, küçük ipuçları ile zor zamanlarınızda yardımınıza hızla koşacak tamamen ücretsiz 7 seyahat uygulamasını bir araya getirdik.

İşte, seyahat sırasında her ihtimale karşı elinizden eksik etmemeniz gereken 7 uygulama… Bırakın sizin yerinize biri ihtiyacınız olan her şeyi düşünsün: akıllı telefonunuz.

telefonunuzdan-eksik-etmeyeceginiz-7-seyahat-uygulamasi2_tg

Tüm seyahatinizi sizin yerine planlayan bir uygulama

7. Sizin yerinize seyahat planınızı her ayrıntısıyla kaydeden bir uygulama: Tripl

Kolay ve etkin seyahat planlama uygulaması… Yapmanız gereken tek şey uygulamaya rezervasyon detaylarınız ve uçuş bilgilerinizi göndermek; gerisi tamamen uygulamaya kalmış.

6. Para değişimi yapmadan önce emin olmak için: XE Currency

Söyleyecek başka bir şey yok… Herhangi bir fazla harcamaya karşı gittiğiniz seyahat rotasının yerel para birimini öğrenmenizde yarar var.

telefonunuzdan-eksik-etmeyeceginiz-7-seyahat-uygulamasi3_tg

Hava durumu mu dediniz?

5. Ya havalar soğursa, nasıl haberimiz olacak diyenler: Yahoo!

Her bir ayrıntısıyla seyahat boyunca hava durumundan nasıl haberdar olacaksınız? Yahoo! Uygulaması, kesinlikle en geniş hava durumu uygulamalarından biri.

4. Çevrimiçi olmak artık her şey: WIFI Map

Bilmiyoruz ki henüz Wi-Fi Maslow’un ihtiyaçlar piramidinin tabanında kendine yer edindi mi; ama şundan eminiz ki artık Wi-Fi kesinlikle gereklilikten çok daha ileride. Bir zorunluluk!

telefonunuzdan-eksik-etmeyeceginiz-7-seyahat-uygulamasi4_tg

Merhaba deyin

3. Geride bıraktığınız insanlara seyahat esnasında merhaba deyin: WhatsApp

Bu uygulamayı artık kullanmayan kalmasa da bir kez daha seyahat sırasında da ne kadar önemli olduğunun altını çizmek gerekiyor. Bu uygulamayı kullanarak uzakta olsanız bile en azından uygulamanın ismi gibi sevdikleriniz hal hatrını sorabilirsiniz.

2. Puedes hablar español: Google Translate

Eğer gittiğiniz yerin diline aşina değilseniz, yabancı bir ülkedeki yegane can kurtaranınız Google Translate, eklentili özellikleri sayesinde artık sizi yanlış anlaşılma derdinden kurtarıyor. Kaybolma sorununun ortadan kalkması da cabası…

telefonunuzdan-eksik-etmeyeceginiz-7-seyahat-uygulamasi5_tg

Öneri için en iyi adreslerden biri: TripAdvisor

1. Bir öneriye mi ihtiyacım var dediniz: TripAdvisor

Kesinlikle Dünyadaki en geniş çevrimiçi puanlama ve tavsiye portallarından biri olan bu uygulama, benzerleri içinde en prestijli olarak da görülebilir. TripAdvisor’ın bir başka güzel özelliği ise yorum yapan kullanıcıların tamamen ziyaretçi deneyimi kanalıyla fikirlerini paylaşıyor olması; yani güvenilirlik açısından oldukça güçlü.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön