Anasayfa » Güncel » Teknolojinin Gelişimine Paralel Otellerde Beklenen Değişimler
Güncel

Teknolojinin Gelişimine Paralel Otellerde Beklenen Değişimler

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
8 Haziran 2018

Teknoloji geliştikçe ve otellerde bu değişime ayak uydurduğu müddetçe konaklama yapan misafirler her gün yeni bir sürpriz ile karşılaşmaya hazır olsunlar. Her şey daha konforlu hizmetler için !

Vakit, Nakittir

Aslında yazımızda bahsi geçecek birçok uygulamaya “hazırız, neden şimdiden geçilmiyor” bakış açısı ile yaklaşabilirsiniz. Ancak zamanla bu hizmetlerin olmadığı bir konaklama sektörü neredeyse kalmayacak.

Hizmette sınır olmasın diye uğraşan yetkililer konu ile ilgili yaptıkları araştırmaları dönem dönem paylaşıyorlar. Çalışmanın sonucunda “geleceğin otelleri” bakın misafirleri için neler vadediyor:

Otele giriş işlemleri için herhangi bir görevliye uğramadan, kuyruk beklemeden mobil cihazlarınızdan odanıza yerleşmeden önceki tüm işlemleri yapabileceksiniz. Tüm bunları yapabiliyorsa robotlar da kabuldür.

Odaya yerleşmeden önce misafirler buyursun bir kahve içsin, yine uzaktan ayarlanabilen oda ısısına otomatik olarak geçiş yapılsın. Aynı şekilde televizyon kanalları ve aydınlatma da özel olarak programlansın.

1012 kişi arasında yapılan araştırmaya göre on kişiden yedisi oda servisi misafirin odada olup, olmadığını bilsin, boş yere rahatsız etmesin istiyor. %28 oranında otel misafiri ise aydınlatma, ısı ve müzik ayarını daha kolay yapabiliyor olmayı istiyor. Mümkünse mobil cihazlara yüklenebilecek basit bir aplikasyon ile. Hatta ses tanıma özelliği de bulunsun bir zahmet.

Samsung VR: Sanal Gerçeklik Tırı Yollarda

Özellikle genç kesimi hedef alan konaklama sektörü hizmet verenler için teknolojik adaptasyonlar hayati önem taşıyor. Misafirlerin yaş ortalaması ne kadar düşükse rezervasyon taleplerinin gelmesi için teknolojik imkânların o denli yüksek olması gerektiğinin herkes farkında.

“Sanal Gerçeklik” de misafirlerin almak istediği hizmetler listesinde sıralanıyor. Çalışmaya katılan her 100 kişiden 54’ü otel odalarında günün yorgunluğunu atlatmak için ( özellikle de 16 – 29 yaş aralığında olanlar ) oda konforunda bir şehir turuna çıkabiliyor olmak istiyor.

İlgililere duyurula !

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön