Anasayfa » Güncel » Teknolojik Detaylar ile Seyahatinizi Nasıl Kolaylaştırabilirsiniz?
Güncel

Teknolojik Detaylar ile Seyahatinizi Nasıl Kolaylaştırabilirsiniz?

teknolojik-detaylar-ile-seyahatinizi-nasil-kolaylastirabilirsiniz
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
21 Ocak 2016

Teknolojinin hayatımızın her alanına girmesiyle, seyahatlerimiz de yeni bir şekle büründü. Artık seyahatler de arama motorlarının bir parçası. Dilediğiniz herşeyi internet ile halledebiliyorsunuz. Peki bilmeniz gereken diğer teknolojik detaylar neler?

Her zaman olduğu gibi yollara düşen ve gördükçe içerikler üreten bir blog yazarıysanız, yanınıza almanız gerekenleri bilmeniz gerek. Bazen bir fotoğrafı paylaşmak için bile yolculuk sırasında oldukça zorlayabiliyor. Laptop sizin için kolaylık sunsa da fazla ağırlık olabilir. Bir tablet bilgisayara ne dersiniz? Tabi tüm kullanım kolaylıklarını öğrenerek…

Tablete fotoğraf aktarımı

Yazınıza mutlaka çektiğiniz fotoğrafları da ekleyeceksiniz. Peki bu durumu tabletiniz ile nasıl halledebilirsiniz? Küçük bir aparata ihtiyacınız var. Profesyonel makinanızdaki hafıza kartını tabletinize takmanızı sağlayan bu aparat ile çektiğiniz profesyonel fotoğrafları tabletinize kopyalayabilirsiniz.

Eğer gerçek bir fotoğraf tutkunuysanız ve binlerce fotoğraf çekebilecek kadar aktifseniz, yanınızda bir hard disk taşımanızda yarar var. Böylece hem makinanızda yavaşlık olmayacak, hem de özenerek çektiğiniz fotoğrafları kaybetme riskiniz ortadan kalkacak.

Akıllı telefon ile yolculuk..

Aslında akıllı telefonlarınız ile her işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Yanınızda hem yer kaplamayan hem de böyle kolaylıklar sunan bir cihazın olması büyük avantaj. Eğer Instagram üzerinden seyahat fotoğrafları yayınlayan bir kullanıcıysanız, bu durumda yanınızda fotoğraf makinası bile taşımanıza gerek kalmayacak.

Yolculukta akıllı telefonunuz her şeyiniz olacak.

Bu nedenle de eğer yedek batarya alabiliyorsanız, yine büyük avantaj sağlayacaksınız.

Telefonunuzun internetine dikkat…

Akıllı telefonlarda bulunan bir özellik sayesinde, dışarıdan bir kullanıcı telefonunuzun internetine bağlanabiliyor. Yani sizin telefonunuzu bir modem olarak kullanıldığı anlamına geliyor. Bunun önlemini almanız gerek. Elbette hotspot ayarlarından bir şifre oluşturmalısınız.

Hem faturadan kurtabilirsiniz hem de virüsten.

Teknolojiden en iyi şekilde yolculukta da yararlanmak istiyorsanız, sizleri yolculuk sırasında asiste edebilecek seyahat uygulamalarını telefonunuzda hazır bulundurun. Bazılarının çevrimdışı kullanılabilme özellikleri de var.

Seyahatleriniz teknoloji ile daha da keyifli…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER