Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Tayland Ziyareti Keyifli Olur, Peki Ama Ne Zaman ?
Destinasyonlar

Tayland Ziyareti Keyifli Olur, Peki Ama Ne Zaman ?

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
7 Şubat 2018

Turistler için cazibelidir Tayland. Yormayan bürokrasisi, uygun ekonomisi, cennet plajları ve dillere destan mutfağı ile…

Tayland Ziyaretçi Sayısı Katlanıyor

Son on yıllık süre içerisinde Tayland ülkesini ziyarete gidenlerin sayısı ikiye katlanmış durumda. Sayıyı daha da artırmayı düşünenlerden biriyseniz yılın en uygun “hadi Tayland’a gidelim” zamanını karar vermek için aşağıdaki bileriler işinize yarayabilir.

Tayland’da En Uygun Hava Koşulları

Bu güzel Güney Asya ülkesini ziyaret sebebi mavinin derinliğinde kaybolunan resimler olabilir. Thai plajları tablo gibi görünse de tropik fırtınalar bazen turistler için hayatı zorlaştırabiliyor.

Risk almak istemeyen turistler tatil için en uygun hava koşullarını Kasım ayı sonu ila Nisan ayı sonu bulabilirler. Temmuz aylarından sonra ülkede yağmurlar başlıyor. Ekim ayına kadar da devam edebiliyor.

Tayland Ziyareti İçin En Uygunsuz Zaman

Thai masajı ve hindistancevizi severler için uygunsuz zaman diye bir şey yok aslında. Tayland yılın her mevsimi cazip gelir.

Ancak nemli havadan rahatsız olanlar için Temmuz ve Ekim ayları arası tavsiye edilemez.

Aşırı sıcakla arası olmayanlarsa Nisan – Mayıs aylarını es geçmeliler. Çünkü dereceler 40’larda seyrediyor.

Turist kalabalığını sevenler tapınakları Kasım – Aralık ayında ziyaret edebilirler. Daha sakin zamanlar ise Ocak ve Şubat aylarıdır. Üstelik bu aylarda bile plajlar keyifli sıcaklıklar vadeder.

En Ekonomik Ziyaretler için Uygun Zaman

Ulaşım, gıda, aktivite ve alışveriş için ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerinse durumu farklı tabii. Havaların elverişli olduğu ya da okulların ülkeye göre tatil olduğu yoğun dönemlerde bilet fiyatları oldukça yüksek. Ayrıca yeni yıl öncesi de yine pahalılık olabiliyor.

Genellikle Mart ve Ekim ayları arası sakin sezonda daha uygun bilet bulunabiliyor.

Aklınızda Bulunsun !

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön