Anasayfa » Güncel » Tatilcilere Müjde: Bayram Tatili Uzatılıyor
Güncel

Tatilcilere Müjde: Bayram Tatili Uzatılıyor

tatilcilere-mujde-bayram-tatili-uzatiliyor
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
11 Eylül 2015

15 Eylül’de yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında Kurban Bayramı tatili uzatılacak. Resmi tatilin Pazartesi, Salı ve arefeye denk gelen Çarşamba gününü kapsayarak 9 güne çıkarılacağı belirtildi.

Bayram tatilinin yaz sezonuna denk gelmesi, hem tatilcilerin hem de turizmcilerin yüzünü güldürüyor. Bu yıl okulların açılış tarihinin Kurban Bayramı’ndan sonraki pazartesiye ertelenmesiyle tatil planlarına başlayan ailelere bir müjde daha geldi. Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar’a denk gelen bayram tatili, 9 güne çıkarılıyor.

Seçim, üniversite sınavları, ramazan ayı gibi nedenlerle bu yıl tatile çıkamayan ailelere fırsat doğdu. Turizmciler bu yıl okulların açılış tarihini ertelemeyi talep etmişti. Müjdeli haberin gelmesiyle umudunu iç turizme bağlayan turizmciler, Ramazan Bayramı’nda ulaşılan doluluk oranlarını bu bayramda da bekliyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Açıkladı

Önümüzdeki Bakanlar Kurulu toplantısında resmi tatilin 9 güne çıkarılacağı müjdesi, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’dan geldi. Bakan Topçu, “15 Eylül’de toplanacak Bakanlar Kurulu’nda resmi bayram tatili, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günlerini kapsayacak şekilde uzatılacak.” açıklamasında bulundu. Böylelikle okulların açılış tarihinin ertelenmesiyle uzayan sezonun son günlerinde tatile çıkacak olanlara gün doğdu. Tatilciler planlarını uzatmaya başladı bile.

Resmi Karar Henüz Çıkmadı

Bakanlıktan resmi karar açıklanana kadar Kurban Bayramı tatil günleri şu şekilde:

23 Eylül tarihinde yarım gün çalışacak olan resmi kuruluşlar, 24, 25, 26 ve 27 Eylül’de ise tatil olacak. Resmi tatil 28 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön