Anasayfa » Güncel » Tatilcilere Bayram Uyarısı!
Güncel

Tatilcilere Bayram Uyarısı!

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
15 Haziran 2015

Çukurova Turistik Otelciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, Ramazan Bayramı sonrasında yoğun talep beklendiğini ve bu nedenle tatil planı yapacakların erken davranması gerektiğini söyledi.

Bu yıl Ramazan ayının yaz sezonunun en hareketli dönemine denk gelmesiyle tatil planları ertelendi. ÇUKTOB Başkanı Murat Demir, tatilini Ramazan ayı sonrasına erteleyerek yıllık izin ile birleştirmeyi düşünenlere önerilerde bulundu.

Seçimlerin bitmesi ve okulların kapanmasının ardından tatil bölgelerinin canlanması için Ramazan Bayramı bekleniyor. Turizmciler bayram sonrasında yoğun talep olacağını öngörüyor. Üniversite sınavlarının henüz tamamlanmaması ve Ramazan ayı nedeniyle yerli turist sayısında yüzde 50 oranında düşüş yaşandığına değinen Murat Demir, tatil planı yapacakların bayram rezervasyonları için erken davranması gerektiğini belirtti.

Bayram ve Sonrasında Yoğun Talep Bekleniyor

Ailelerin genellikle Ramazan ayını evde geçirmeyi tercih ettiğini, bayram ve sonrasında yıllık izinlerin alınmaya başladığına dikkat çeken Demir, “Ramazan Bayramı tatilinde ve takip eden süreçte yoğun bir otel rezervasyon talebi bekliyoruz.” diye konuştu. Demir, tatilini Ramazan Bayramı dönemine göre ayarlamak isteyenlerin şimdiden rezervasyon yaptırmaları gerektiği yönünde uyarılarda bulundu.

Çukurova Ruslardan Etkilenmedi

Rusya’da yaşanan ekonomik kriz Antalya turizmini ciddi oranda etkiledi. Rus kaynaklı turizm daralmasının Antalya’ya özgü olduğunu dile getiren Demir, “Aralarında Mersin’in de bulunduğu Çukurova yöresi Ruslardan etkilenmedi.” diye konuştu.

Rusların yıllardır Antalya yöresini tercih ettiğini ifade eden Demir, Mersin ve Çukurova yöresinin genellikle Avrupalı turistleri ağırladığını bu nedenle otellerin doluluk oranlarında bir azalma görülmediğini kaydetti. Demir, tatil için Mersin ve yöresini tercih edecek ziyaretçilerin otel rezervasyonlarını son güne bırakmamaları gerektiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön