Anasayfa » Güncel » Tasarım Odaklı Gezginler
Güncel

Tasarım Odaklı Gezginler

İnsanların kişiliklerini şekillendiren aileler, arkadaşlar, alınan eğitim ve seçilen meslekler ile zevk algısı çok önemli farklılıklar göstermekte. Bu gerçek, tatil ve seyahat anlayışı için de değişmiyor.

Tasarım odaklı gezginler olarak adlandırabileceğimiz ve seyahat tercihlerinde konakladıkları oteller ya da gezecekleri yerleri mimarisi ve konsepti bakımından değerlendirdiklerinden dolayı oluşan bir grup var.

Birçok olanak sunulmasından ziyade gittikleri yerlerde kaliteli olanakları tecrübe etmeyi hedeflemekteler. Hatta seyahatlerine çıkarken bütçelerini normalin daha üzerinde planlayıp, onları tatmin edecek unsurlardan en çok fayda sağlayabilecekleri konsepti önceden belirlerler.

Konaklama yerlerin bir yaşanmışlığı ve detaycılığı olmasını isterler

Sadece bir mekân olmaktan öte mimarisi ile ön plana çıkan oteller önem kazanır. Oda mobilyalarının rahatlığı değil, markası önemlidir ve hatta gidilen restoranlarda duvarda asılı bulunan tabloların sanatsal değeri yemeğin lezzetinden önde gelir.

 

shutterstock_142899124

 

Seyahat edilen yer ile otelin güçlü bir bağı olsun isterler

Turist gibi gezinmek yerine halktan biri olarak gidilen yeri keşfetmek isterler. O sebeple de dizayn odaklı gezginlerimiz otellerini en merkezi, şehir ya da bölge ile iç içe geçmiş lokasyonlarından seçerler.

Otel görevlileri ve diğer misafirler ile otantik sohbetler etmek isterler

Ezber edilmiş bir metni okuyan otel çalışanları yerine yöre halkından oluşmuş bir ekip ile gerçek sohbetler yapıp, kısa süreli de olsa komşuluk ettikleri diğer otel misafirleri ile ortak alanlarda otantik sohbetler etmeyi tercih ederler.

Evden uzak evdeymiş gibi hissetmek isterler

Yapmacık popülerlik tecrübe etmektense otelin ya da gezilecek yerin tarihini yine yerel halktan dinlemek isterler, yaşlı insanlarla sohbeti tercih ederler. Sunulan yemeklerin de aynı kültürel lezzette olmasını ve yöresel tatlar sunması beklentisi içerisinde denerler.

Dünya üzerinde çeşitli tatlar sunabilecek hesaplanamaz ölçüde çok yer var ki gezginlerimiz keşfe niyetli olsun yeter.

 

shutterstock_234378265

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön