Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Spor Olmadan Olmaz Diyenler İçin Kalori Yaktıran Tatiller
Destinasyonlar

Spor Olmadan Olmaz Diyenler İçin Kalori Yaktıran Tatiller

spor-olmadan-olmaz-diyenler-icin-kalori-yaktiran-tatiller
Beste Eşerler
Beste Eşerler
13 Ocak 2016

 

Kimilerine göre gündelik hayatta yapılan spor ve benzeri aktivitelere devam etmek bir bağımlılık olabilir; özellikle bu kişiler her koşulda dengeli beslenme ve pek tabi vücut sağlığı ve şekline gerçekten önem veriyorlarsa. Tabi her düzenin bir kaçamağı olabileceği gibi bazen mevzu bahis tatil olunca bu durumdan uzaklaşmak işten bile değil. Bunun sebebi ise tatilin ‘rahatlatıcı’ bir aktivite olarak görülmesi ve her durumda nefsimize sahip olarak koruduğumuz vücudumuzu da yiyerek rahat bırakıyor olmamız… Oysaki şimdi, hem tatil yapıp hem kalori kaybetmenin zamanı!

 

Dediğimiz gibi, tatile gitmemizin asıl sebebi genellikle her şeyi geride bırakarak biraz kafa dinlemekse, bu süreçte spor dahil birçok gündelik aktiviteyi düşünmek pek de olası değildir. Dolayısıyla tatilden dönünce tartıyla yüzleşmek birazcık can yaksa da yaşadığımız güzel günleri düşünmek olayın vahimliğini bir nebze olsun azaltır. Biz de her koşulda spor olmadan olmaz diyenler için birkaç tatil seçeneğini bir araya getirdik, belki bir sonraki planınızda bu alışkanlığınızdan vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

spor-olmadan-olmaz-diyenler-icin-kalori-yaktiran-tatiller1_tg

Maraton

Alışkanlıklarından Vazgeçemeyenler İçin

Dünyanın her yerinde yüzlerce maraton olduğunu ve bu maratonların ülkelerin en güzel şehirlerinde kurgulandığını varsayarsak neden tatil planımızda olmasın ki? Paris, Los Angeles ve İstanbul akla gelen ilk şehirler olurken siz de önümüzdeki yıl bu şehirlerden birindeki maratona gitmek için bütçe ayırıp tatilinizin diğer günlerinde de şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

spor-olmadan-olmaz-diyenler-icin-kalori-yaktiran-tatiller

Krispy Kreme Challenge

Değişmeyen Tek Şey Değişimdir

Ben geleneksel olamıyorum, spor da yapsam değişik şeyler denemekten vazgeçemiyorum; hatta ben hem spor yapıp hem yemek yemek istiyorum diyorsanız işte alışılmışın çok ötesinde bir organizasyon karşınızda: Krispy Kreme Challenge. Kısaca koşarken onlarca Amerikan çöreği diye adlandırdığımız doughnuts yemek! Bu meydan okumanın aynı zamanda sosyal sorumluluk yönü de mevcut ki eğer siz de değişik aktiviteler seviyorsanız, göz atmanızda yarar var.

spor-olmadan-olmaz-diyenler-icin-kalori-yaktiran-tatiller2_tg

Şimdi yoga zamanı!

Rahatlayın: Spor Her Zaman Yorucu Olmak Zorunda Değil

Bugüne kadar gördüğümüz en rahatlatıcı spor dallarından biri: Yoga. Evet, hatta bu spor dalının o kadar çok seveni var ki bazı seyahat acenteleri yalnızca yoga turları bile yapıyor; hem de Dünyanın her yerine. O zaman siz de yoga matınızı alıp onlara katılın ve Dünyanın en güzel destinasyonlarında zihninizi açmanın keyfini çıkarın. Tabi Yoga Festivalleri ve Kosta-Rika sahillerindeki eşsiz yoga seremonilerini de not etmekte yarar var.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön