Anasayfa » Güncel » “Sosyal Medya”yı, En İyi Kullanan Turizm İşletmeleri Açıklandı
Güncel

“Sosyal Medya”yı, En İyi Kullanan Turizm İşletmeleri Açıklandı

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
7 Mayıs 2018

Seyahat tercihlerine yön veren “sosyal medya”yı, en iyi kullanan turizm işletmeleri belli oldu. Marka ve ajansların sosyal medya performanslarının ölçüldüğü Social Media Awards Turkey 2018 yarışmasında 3 otel, 3 seyahat acentesi ve 3 havayolu şirketi de ödüle layık görüldü. Peki hangileri?

Dijital dünyanın seyahat ve tatil alışkanlıklarına önemli oranda yön verdiği, artık herkesçe kabul edilmiş durumda. Son dönemde yapılan istatistikler, dünyanın dört bir yanından seyahatseverin rotalarını belirlerken sosyal medyadan ciddi biçimde etkilendiğini ortaya koyuyor. Hal böyle olunca PR ve reklam çalışmalarının yanında sosyal medya yönetimini de profesyonel ve etkin bir şekilde yürüten turizm işletmeleri pazardaki payını arttırırken; seyahatseverlerin gözünde de fark yaratmış oluyor.

Sosyal medyaya damgasını vuran marka, ajans, proje ve kişilerin ödüllendirildiği Social Media Awards Turkey, işte tam da bu noktada sektörün verilerine ışık tutuyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal medya ödülleri olan Social Media Awards Turkey, bu alandaki başarıyı hem rakamsal verilere, hem de sektör önderlerinin fikirlerine göre değerlendirirerek turizm sektörünün de bu alandaki en başarılı şirket ve kampanyalarını belirledi.

social media travel ile ilgili görsel sonucu

Buna göre; tur şirketleri kategorisinde Altın Ödül Etstur‘a giderken; Gümüş Ödül Setur‘un, Bronz Ödül de Prontotur‘un oldu.
Otel kategorisinde ise; Altın Ödül Çırağan Palace Kempinski Istanbul‘un olurken, Gümüş Ödül Titanic Hotels, Bronz Ödül ise Rixos Sungate‘e gitti.
Havayolları kategorisinde ise; Türk Hava Yolları Altın Ödül, Pegasus Hava Yolları Gümüş Ödül, Atlasglobal ise Bronz Ödül‘e layık görüldü.

Raffles İstanbul’da düzenlenen törene marka ve ajansların yanı sıra birçok ünlü sanatçı ve sosyal medya fenomeni de katıldı. Social Media Awards Turkey 2018’de 10 ayrı kategoride sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ve fenomenler de ödüllendirildi. Başvuruları değerlendiren jüride; PR, medya satın alma, sosyal medya ve dijital ajans temsilcileriyle fikir önderleri, akademisyenler ve dernek yöneticileri yer aldı.

22 kategoride 16 Altın, 18 Gümüş ve 23 Bronz ödül verildi

Bu yıl ikincisi düzenlenen Social Media Awards Turkey 2018’e 1 Mart 2017 – 12 Mart 2018 tarihleri arasında dijital ortamda yayınlanan çalışmalar katıldı. 22 kategoride başvuru alınan Jüri Ödülleri’nde 16 Altın, 18 Gümüş ve 23 Bronz ödül verilirken; SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’nde 50 farklı sektörde 50’si Altın, 49’u Gümüş, 43’ü Bronz ve 1’i Grand Prix olmak üzere 143 ödül sahiplerini buldu.

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle ve Doğan TV’nin iletişim ortaklığında gerçekleşen Social Media Awards Turkey 2018; Deloitte Türkiye’nin uzmanlığıyla sürece dahil olduğu, markaların sosyal medya performanslarını istatis­tiksel kriterlere dayandıra­rak titizlikle değerlendiren ve Türk pazarlama sektö­ründe bağımsız bir şirket tarafından destek verilen Türkiye’deki ilk ve tek ya­rışma.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön