Anasayfa » Etkinlikler » Sosyal Medya Fenomenleri “The VisitQatar INFLOW Summit”te Buluşuyor
Etkinlikler

Sosyal Medya Fenomenleri “The VisitQatar INFLOW Summit”te Buluşuyor

Sosyal Medya Fenomenleri “The VisitQatar INFLOW Summit”te Buluşuyor
Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
19 Mart 2019

Tüm dünyada milyonlarca kişinin seyahat, moda, yemek ve teknoloji tercihlerine yön veren dijital içerik yaratıcıları, Influencer ve sosyal medya fenomenleri; 20 – 23 Mart’ta Katar’da “The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19” zirvesinde bir araya gelecek.

Türkiye tanıtım stratejisinde sosyal medyadan da önemli ölçüde yararlanılacağı bir süre önce Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından duyurulmuştu. Ülke tanıtımlarında sosyal medyanın da gücünün farkına varıldığı bir dönemde gerçekleştirdiği etkinliklerle ilgi çekmeye başlayan INFLOW Summits; 20 – 23 Mart tarihlerinde Katar’da The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19 zirvesinin üçüncüsü gerçekleştirecek.

3 yıldır ulusal ve uluslararası platformlarda iş ortağı olduğu markaları, tüm dünyadan dijital influencer’lar, sosyal medya içerik yaratıcıları ve dijital trendsetter’lar ile aktif olarak buluşturan Inflow Summits; bu yıl da konusunda en iyi isimleri ağırlayacak. Geçen yılki The VisitQatar Inflow Summit Powered by Qatar Airways’18 zirvesine katılan ve 60 farklı hesabı yöneten influencer; yaptığı paylaşımlarla 82,5 milyonun üzerinde kişiyle etkileşim sağladı.

Katar’ın tanıtımına katkı sağlanacak

The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19 zirvesine yine birbirinden farklı hesaplara sahip influencerlar katılacak. 22 saatte 10 milyon izlenme sayısına ulaşan Youtuber Reynmen, sosyal medyanın fenomen çifti Burak-Larissa Gacemer, “Refika’nın Mutfağı” ve “Refika’nın Yemek Okulu” Youtube kanalının kurucusu Refika Birgül ve 1,4 milyon takipçili Başak Karahan bu sene etkinliğe Türkiye’den katılacak isimler arasında yer alıyor.

INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen; “Dijital kanaat önderlerini, dijital trendsetter’lar ve sosyal medya içerik üreticilerini sektörün lider markalarıyla uluslararası boyutta farklı etkinlikler çerçevesinde bir araya getirmeyi hedefleyen INFLOW’u; bir kez daha Katar Turizm Bakanlığı ve Katar Tanıtım Ofisi, Qatar Airways ve Katara Hospitality işbirliği ile hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

“Ülke tanıtımına önemli bir destek sağlayacak”

Farklı destinasyonlarda gerçekleştirdiği buluşmalar ile INFLOW’un ülke turizmine büyük katkı sağladığını dile getiren Inflow Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı; “Dijital dünyanın yenilikçi zirvesi olarak adlandırdığımız The VisitQatar Inflow Summit Powered by Qatar Airways’19’da, gün boyu gerçekleştirdiğimiz panel ve keynote’lar ile Influencer’larla markaları buluşturuyoruz. Dijitalleşmenin hayatın her alanına entegre olduğu günümüz dünyasında; etkinliğe katılacak olan influencerlar, ülke tanıtımına önemli bir destek sağlayacak” dedi.

Hem destinasyona hem de markalara sürdürülebilir bir tanıtım ve bilinirlik arttırma imkanı sunan etkinliğe dünyaca ünlü 50 influencer da katılacak. Mikki Tenazas, Arian Zamani, Kat Kristian, Chelsey White, Veronika Kravchuk, Ye Tao, Julia Dubinina, Harjinder Singh gibi kitleleri peşinden sürükleyen isimler katılımcılar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön