Anasayfa » Etkinlikler » Sosyal Medya Fenomenleri INFLOW Katar Summit’te Buluştu
Etkinlikler

Sosyal Medya Fenomenleri INFLOW Katar Summit’te Buluştu

Turizm Global
Turizm Global
2 Mart 2018

Dünyanın en büyük ve en geniş kapsamlı influencer etkinliklerine imza atan INFLOW tarafından düzenlenen The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways, 25 – 28 Şubat tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşti. Pretty Little Liars dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çeken Kanadalı oyuncu ve sosyal medya fenomeni Shay Mitchell, Instagram’daki newyorkcity isimli hesabın sahibi, seyahat gurusu Liz Eswein ve reality şovlarıyla Orta Doğu’da izlenme rekorları kıran Abdel Aziz kardeşler gibi dünyaca ünlü influencer’lar, başarı öykülerini, deneyimlerini ve dijital medya trendlerini katılımcılar ile paylaştı.

01.03.2018, İstanbul

Tüm dünyada milyonlarca kişinin seyahat, moda, yemek ve teknoloji tercihlerine yön veren dijital içerik yaratıcıları, blog yazarları ve sosyal medya fenomenlerini bir araya getiren INFLOW’un yeni etkinliği, Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşti.

25 – 28 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways etkiliğine dünyanın dört bir noktasından 60 farklı hesabı yöneten influencer’lar katıldı. Pretty Little Liars dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çeken Kanadalı oyuncu ve sosyal medya fenomeni Shay Mitchell, seyahat gurusu Liz Eswein ve reality şovlarıyla Orta Doğu’da izlenme rekorları kıran Abdel Aziz kardeşler gibi ünlü isimler, etkinliğe globalden katılan influencer’lar oldu. Türkiye’den katılan isimler arasında ise Instagram hesaplarındaki eğlenceli paylaşımlarıyla dikkat çeken oyuncu Pelin Akil Altan – Anıl Altan çifti, reklam çekimlerinden outdoor lifestyle fotoğrafçılığa geçen Ahmet Erdem ve kendi deyimiyle sokak fotoğrafçılığı yapan bağımsız foto muhabiri Mustafa Seven yer aldı.

Influencer’lar Doha’yı keşfetti
Ritz Carlton Doha’da gerçekleştirilen etkinlikte, influencer’lar başarı öykülerini, deneyimlerini ve dijital medya trendleri hakkındaki bilgilerini katılımcılar ile paylaştı. Zirvenin B2I (Business-to-Influencer) toplantıları bölümünde ise dijital platformun öncüleri, sektör profesyonelleri ve marka temsilcileriyle görüşme imkanı buldu.

Dört gün süren zirvede yer alan fenomenler, etkinliğin yanı sıra, Ulusal Kütüphane, tarihi Souq Waqif bölgesi, İslam Eserleri Müzesi, Sealine, Regency Camp ve kum tepeleri gibi Doha’nın önemli lokasyonlarını keşfetme fırsatı buldu.

“Influencer marketing, markalara çok cazip fırsatlar sunuyor”
Dünyanın en büyük ve en geniş kapsamlı influencer etkinliklerini düzenleyen INFLOW Summits’in kurucu ortağı Emre Gelen, “İlk uluslarası B2I toplantımızı düzenlediğimiz Katar zirvesi bizler ve katılımcılar için çok verimli geçti. Katar bir seyahat destinasyonu olarak çok büyük bir potansiyele sahip, önemli bir cazibe merkezi ve sıra dışı bir eğlence sunuyor. INFLOW olarak farklı destinasyonlarda bu tür etkinlikler yapmaya devap edip dünyanın her yerinden influencer’lar ve takipçileriyle buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

Influencer marketing’in yeni bir iletişim çağına işaret ettiğini vurgulayan INFLOW Summits’in kurucu ortağı Afşın Avcı ise, “Markalara çok geniş bir çerçevede yeni fırsatlar sunan influencer marketing’in ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu Katar’da bir kez daha gördük. Bu pazarlama, dünyanın herhangi bir noktasındaki bölgenin potansiyelini ortaya çıkarmak için benzersiz bir deneyim. Zirvedeki dijital iş birlikleri, markaların büyümelerine de imkan tanıyor” diye konuştu.

Etkinlikte yer alan influencer’lar, sosyal medya ve blog hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile tüm dünyadan toplam 80 milyon civarında takipçiyle erişim sağladı. Zirvenin sponsorları ise Qatar Tourism Authority, Qatar Airways, The Ritz-Carlton Doha, Shangri-La Hotel Doha, beIN Media, TRT World, Traccs ve Snipperwall olarak sıralandı.

INFLOW hakkında:
INFLOW (Influencers of the World), iş ortağı olduğu markaları, tüm dünyadan blogger’lar, dijital influencer’lar, sosyal medya içerik yaratıcıları ve dijital trendsetter’lar ile aktif olarak buluşturan bir platformdur. Afşın Avcı ve Emre Gelen tarafından kurulan platform, Nisan 2016’da çalışmalarına başlamıştır.

INFLOW Summits, markaları influencer’lar ile bir araya getiren uluslararası ölçekte zirveler düzenlemektedir. Seyahat, moda, yemek, teknoloji ve dijital pazarlamada değer yaratmak için yeni yöntemlerin önünü açan INFLOW, dünyanın her noktasından doğru dijital influencer’lar ile buluşma fırsatı yaratmaktadır.

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön