Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Sonbahar Bitmeden Yollara Düşürecek 10 Yer
Destinasyonlar

Sonbahar Bitmeden Yollara Düşürecek 10 Yer

Her aktivite için uygun olan bir geçiş mevsimindeyiz. Kavurucu yaz sıcaklarının ardından gelen bu esintiler, buz tutan kış aylarına göz kırpıyor. O halde dondurucu soğuklar gelmeden sonbahar aylarında görülmesi gereken yerlere bir göz atalım.

Seyahat yazarları, gezginler ve gazeteciler, sonbaharın en güzel rotalarını belirledi. Coğrafi konumu itibariyle bu mevsimde her aktivite için uygun bölgelerin bulunduğu Türkiye’de yapmak istediğiniz her şeye uygun bir yer bulmakta zorlanmayacaksınız. Çünkü hala denize girme veya doğanın içinde kaybolma şansınız var.

Denize Doymayanlar İçin Antalya

Antalya, yaz ayları boyunca deniz keyfine doyamayanlar için listede. Üstelik okulların açılmasıyla boşalan plajlar, çok daha sessiz sakin bir hale büründü. Kavurucu bir güneş olmasa da içinizi ısıtan bir güneş hala var.

Tırmanışa Ne Dersiniz?

Eğer adrenalin tutkunu iseniz, Geyikbakırı tam size göre. Türkiye’nin en önemli tırmanış alanlarından Geyikbakırı, mevsime uygun bir tırmanış noktası.

Fotoğraf Tutkunları İçin Papart Ormanı

Sonbaharın dökülen yapraklarının muhteşem bir manzara oluşturduğu bilinen bir gerçek. Bu manzalardan birine şahit olmak istiyorsanız, sizleri Artvin Şavşat’ın Gürcistan sınırına yakın Papart Vadisi’ne alalım…

Yeşilin bin bir tonunu göreceksiniz ve doğa gözünüzde rengarenk bir görüntüye kavuşacak. Bu görsel şöleni fotoğraflamaya doyamayacaksınız.

Şanlıurfa

Balıklı Göl’ün yanı sıra dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’yi dünya gözüyle görmeniz gerek.

Yedigöller Milli Parkı

Doğaseverler için gezilebilecek harika bir mevsim. İstanbul’a yakınlığı ile de dikkat çeken Yedigöller Milli Parkı, kamp severler için en uygun rotalardan.

Kapadokya

Aslında her mevsim görülmesi gereken bir yer. Ancak yazın çok sıcak, kışın ise oldukça serin olan Kapadokya gezileriniz için en uygun zaman sonbahar.

Yemeği Nerde Yiyeceksiniz?

Elbette yemek konusunda da bir öneri var. Sonbaharın yemek yemek için en iyi yerleri, balık restoranları. O halde jüriden tam not alan Parga Balık Restoran gitmeniz gereken yerler arasında.

Kızılcasu Yaylası

Anadolu insanı cana yakındır. Aynı doğallığı başka yerlerde bulmak zordur. Bir de yaban hayatı seviyorsanız, kırsal kesimleri görmek için doğru mevsimdeyiz.

Sizleri, Kastamonu Azdavay’ın Başören Köyü ile başlayan ve Karadeniz’in Cide’sine kadar ulaşan bir güzergah ile tanıştıralım.

Safranbolu

Safranbolu’yu hala görmediyseniz, hele ki sonbaharda görmediyseniz, çok şey kaybediyorsunuz. Gözlerinizi ödüllendirin, daha iyisini bulamazsınız.

Adatepe Köyü

Jürinin listeye aldığı son rota ise Adatepe Köyü. 80’li yıllarda şehir hayatından kaçan bir grup tarafından keşfedilen bu köy, sizin de kaçış noktanız olmaya aday.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön