Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri Töreni 2019 Paris Air Show’da
Havayolları

Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri Töreni 2019 Paris Air Show’da

Havacılık sektörünün en prestijlisi kabul edilen Skytrax ödülleri töreni bu yıl 18 Haziran’da gerçekleştirilecek. Tören için seçilen mekan açıklandı: Hava ve Uzay Müzesi – Musée de l’Air et de l’Espace, Paris.

Dağıtılmaya başlandığı ilk günden beri tarafsızlığı herkesçe kabul edilen Skytrax ödülleri ( the World Airline Awards ) 20 yaşında. Seyahat severlere yönelik sade bir anket şeklinde 1999 yılında verilerini ilk defa yayınlayan kurumun günümüz istatistikleri havayolu yolcularının en önemli “memnuniyet araştırmasına” dönüştü.

 

Londra’da gerçekleşen 2018 ödül törenine havacılık sektöründen 450 davetli katılım sağladı. Havayolu şirket başkanları, CEO ve üst yönetimde olan hemen herkes oradaydı. 30 farklı havayolunun 150 kabin görevlisi de törene zarafetleriyle renk kattılar.

 

Skytrax Araştırmalarına Katılım Ücretsiz

Araştırma ve ankete özel katılım için havayollarından herhangi bir ödeme istenmediği gibi kabul de edilmiyor. Bu konudaki titizliğinden ödün vermeyen Skytrax, bilgi toplama ve yayınlama bağımsızlığını da bu sayede koruyor. Aynı şekilde yıllık ödül törenleri ve katılım için de yine hiçbir ödeme istenmiyor.

 

Skytrax’in aksine medyadan etkilenen diğer havacılık ödül sınıflandırmaları değerlendirilirken taraflı yorumlanabiliyor. “Dünyanın en“ leri sıfatı dağıtılırken ya çok az sayıda kişinin katılımlarıyla düzenlenen anketlerden yola çıkılıyor ya da oylamayı finanse eden şirketin ismi ön plana çıkarılabiliyor.

Bir defalık yolcu yorumlarına istinaden sosyal medya verilerinden elde edilerek düzenlenen anketlerden bahsetmiyoruz bile.

2018 Skytrax Ödülleri’ne Türk Hava Yolları özelinde baktığımızda ortaya çıkan sonuçlar şöyledir:

World’s;

Best Business Class Airline Lounges klasmanında birinci

Best Business Class Airlines klasmanında dokuzuncu.

Best Business Class Onboard Catering klasmanında altıncı

Best Business Class Comfort Amenities klasmanında sekizinci

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön