Anasayfa » Güncel » Sizce Tatilciler Arama Motorlarında En Çok Hangi Kelimeyi Aradı?
Güncel

Sizce Tatilciler Arama Motorlarında En Çok Hangi Kelimeyi Aradı?

sizce-tatilciler-arama-motorlarinda-en-cok-hangi-kelimeyi-aradi
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
9 Ocak 2016

İngiliz Bilgi Teknoloji Şirketi SimilarWeb, seyahat aramalarında en çok kullanılan anahtar kelimeleri paylaştı. Expedia, Kayak, TripAdvisor gibi seyahat dünyasının liderleri en çok arananlar arasında.

Seyahatiniz öncesinde, sırasında veya sonrasında en çok hangi kelimeyi arama motorlarına yazıyorsunuz? En çok aranan kelimeyi tahmin edebilir misiniz? Aslında yanıtı çok zor değil. SimilarWeb, bu sorunun yanıtını yapmış olduğu araştırma ile ortaya koydu. Buna göre, en çok aranan kelime, ‘Expedia.’ Oldu.

Anahtar kelime kullanımı sitelerdeki toplam trafiğin yüzde 43’ünü kapsıyor. Bu rakam seyahat endüstrisi için oldukça önemli.

Geçtiğimiz yılın Ocak ve Kasım aylarından oluşan ilk 11 aylık verilerine göre, tatillerini online yollardan organize etmek ve rezervasyonlarını yapmak isteyen ABD’li seyahatseverlerin aramalarda en çok kullandıkları anahtar kelime ‘Expedia’ oldu.

Diğer anahtar kelimeler,

  • Kayak
  • American Airlines
  • TripAdvisor
  • South West
  • South West
  • United Airlines
  • Airbnb
  • Orbitz
  • Cheap Flights

şeklinde sıralandı.

Expedia liderliğinde, en çok aranan kelimeler arasında sıralanan ev paylaşım sitesi Airbnb, seyahat araştırma ve değerlendirme platformu TripAdvisor gibi seyahat isimleri, 11 ayda yapılan seyahat aramalarının yüzde 15.3’lük kısmına sahip.

Güvenilirlik Oldukça Önemli

Turizmin geleceği olarak görülen online turizm için ‘güvenilirlik’ en önemli etkenlerden. Uzmanlara göre, bahsi geçen dünyanın önde gelen seyahat platformlarının tüketicilere sağladığı ‘güvenilirlik’ imajı bu listenin oluşmasında oldukça etkili. Çünkü sonuçlara göre, arama motoruna herhangi bir marka içermeyen anahtar kelimelerin yazılma oranı bu markalara göre çok daha az.

Araştırmaya göre ABD’liler, seyahat aramaları sırasında marka içermeyen kelimeleri de arama motoruna yazıyorlar.

Ancak oranları incelediğinizde aradaki farkı siz de göreceksiniz:

‘Uçuş takibi’ yazarak aratılması yüzde 0.41’lik paya sahip. Hatta ‘uçuş takibi’ bu küçük oran ile, seyahat aramaları sırasında markasız yazılan kelimeler arasında en çok yazılanı.

Diğer aramalara bakıldığında, yüzde 0.31 oranında ‘oteller’, yüzde 0.17 oranında uçuşlar, yüzde 0.11 oranında ‘en yakın restoranlar’ arandı.

‘Uçak Bileti’ yüzde 0.08 oranında aranızken, ‘Las Vegas’ yüzde 0.07’lik aranma oranına sahip.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER