Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » Singapur Havayolları Yolcularına Kamera Sürprizi
Havayolları

Singapur Havayolları Yolcularına Kamera Sürprizi

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
23 Şubat 2019

Seyahati için Singapur Havayolları’nı tercih eden yolcular ön sıralarında bulunan koltukta kamera olduğunu fark edince konuyu yorumlamakta zorlandı. Havayolları şirketi ise kameranın kullanılmıyor olduğunda ısrarlı. Şimdilik…

Diz üstü bilgisayarlara entegre kameralara benzeyen kamerayı ilk fark eden yolcu Vitaly Kamluk oldu. Kamluk, kameranın fotoğrafını çekip, twitterda paylaştı. Önce kamera olup olmadığına emin olmadığı sensör ile ilgili uzman görüşüne ihtiyaç duyduğu notunu da resmin altına ekledi.

Singapur Havayolları yanıt vermekte gecikmezken sensörün bir kameraya ait olduğunu kabul etti. Ancak kayıt etmek ya da yolcuları izlemek için kullanılmadığını belirterek.
Kamera özelliği her koltuğun ekranına entegre değil.

Atılan tweet’e karşılık cevabıyla yetinmeyen havayolu şirketi resmi bir açıklama yapmakta da gecikmedi.

Açıklamada: “kabin içi eğlence sistemlerimizin bazı donanım modellerinde üretimden gelen kameralı ekipmanlar mevcut. Bahsekonu kameralar sistemin gelecekte güncellenecek kullanımları için entegre edilmiş durumda. Günümüzde kullanılmamakta ve aktivasyonu da teknik olarak mümkün değildir. Havayolu şirketi olarak bizim de kameraları kullanmaya yönelik bir projemiz şu an için yoktur.” denildi.


Özetle havayolu şirketi sistemlerinde kamera olması talebinde bulunan taraf değildi. Eğlence sisteminin üreticisi belki gelecekte kullanıma sunulur düşüncesiyle bu yeniliği getirmişti.
Açıklamalara istinaden seyahat severler de sistemdeki kameranın varlığını kullanışlı bulmaya başladı. Hatta iş adamlarının uzun yolculukları sırasında gerçekleştirmek zorunda oldukları video konferansları bile bu özellik sayesinde organize edilebilecek.

Şirketin belki tek eksiği kamerayı yolcuların keşfine bırakmadan önce bu açıklamayı yapmamış olmaları. Kameranın belirli bir süre daha kullanılmayacak olması göz önünde bulundurularak basit bir yöntemle sistemde gizlenebilirdi hatta.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön