Anasayfa » Girisimler » Şile, Hem Turizm Hem Sağlık Merkezi Olacak
Girisimler

Şile, Hem Turizm Hem Sağlık Merkezi Olacak

Şile Turizm Atağında!
Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
14 Nisan 2017

Bambaşka bir havası vardır Şile’nin. İstanbul’a yakın lokasyonu ile mümkün kıldığı haftasonu kaçamakları sayesinde en çok tercih edilen tatil ve turizm merkezlerimizdendir. Şile ve çevresi mümkün olan en derin yeşil tonları görmeyle bile derin nefesler aldırtır. Yani eşittir sağlık !

 

agva_Tg

 

Sadece Şile’nin havasını solumak bile ruh sağlığına iyi gelirken şimdi yeni geliştirilmekte ancak hızlı ilerlemekte olan bir atılım ile Yeni Devlet Hastanesi ve Liman Yenileme ve Rekreasyon projeleri hayata geçirilecek.

Bu yeni yatırımlar ilçenin sağlık, ticaret ve turizm alanında daha da cazip hale gelmesine yönelik hedefleri kapsamakta.

 

 

İhalesi yapılan 75 yataklı ve tam kapasiteli devlet hastanesi Şile-İstanbul yolu üzerinde Meşrutiyet Kavşağı karşısı, Orman Genel Müdürlüğü yanına inşa edilecek.

2017 yılı içerisinde tamamlanması öngörülen projede 250 tekne kapasiteli liman misafir teknelerini ağırlamaya hazır hale gelecek. 100’er metrelik 5 adet iskele ile limanın içi de güçlendirilecek. Yenileme projesi 120 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor olacak.

Proje Bitiş Tarihi 2017 Yılı İçerisinde

Yatırımlarla ilgili konuşan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, “Şile yeni yatırımlarla model bir kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yeni Şile Devlet Hastanesi, Diyabet Merkezi, Engelli Merkezi ve sağlık alanında açılacak Sağlık Bilimleri yüksekokulları ile Şile bir sağlık kenti olacak. İnşasına başlanan Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi’nin de 2017 yılı içerisinde bitmesini hedefliyoruz” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön