Anasayfa » Güncel » Seyahatseverleri 2019 Turizm Sektöründe Neler Bekliyor ?
Güncel

Seyahatseverleri 2019 Turizm Sektöründe Neler Bekliyor ?

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
29 Aralık 2018

Yeni uçuş rotları olsun, daha lüks ancak bütçesel olarak daha erişilebilir konaklama imkânları olsun turizm sektörü dinamiğinden hiç ödün vermeksizin gelişmeye devam ediyor.

Yolcu Gemileri

Daha düne kadar bir cruise gemisi ile seyahat emekliler özelinde bir tatil tercihi sayılırdı. Yaş olarak daha genç bir kesime hitap etmek üzere yolcu gemilerinde sunulan hizmetler ve uğrak yerleri dâhil birçok aktivite de bir dönüşüm geçiriyor.

 

2019 yılı da yine deniz üstünde her yaştan yolcunun keyifle tatilini geçirebileceği bir yıl olacak. Örneğin, MSC Grandiosa gibi yeni yolcu gemileri „Cirque de Soleil at Sea“ gibi sıra dışı gösterimleriyle geliyor.

Fotoğrafçılık kulüplerinin dahi yer alacağı gemi programlarında 7’den 70’e herkes keyifli bir tatil geçirme imkanı buluyor olacak.

Lüks Oteller

Başta beş yıldızlı konaklama hizmeti sunan oteller olmak üzere “herşey dahil” konsepti değişiyor. Lüks otellerde konaklama ücreti, kalınan süre itibariyle çıkacak ekstra bir faturanın yarısı kadar olabiliyorken artık gerçekten de hizmette herşeye “herşey” dahil edilecek.

Yeni Uçuş Rotaları

Özellikle uzak destinasyonlar başta olmak üzere 2019 yılında da havayolları yeni rotalar hizmete sunacak.

 

2019’un Popüler Destinasyonları

Sektörün uzmanlarına göre bilinen ve tercih edilen destinasyonlar değişiyor. Seyahat severler turistsiz gün geçirmeyen kalabalık yerlerden daha ziyade doğa tatili, keşfedilmeyen deneyimleri tercih etmeye başladı ve bu trend 2019 da da devam edecek.

Diğer taraftan, daha önceki makalelerimizde de yazdığımız üzere birkaç günlük yakın yerlere gidiş – geliş şeklindeki kısa tatillerin sayısı da artıyor olacak. Özellikle Avrupa genelinde.

 

Gastronomi Turizmi

Gastronomi turizminin popülaritesi haklı yerinden geri adım atmayacak. Bakmayın siz olayın sadece mutfakla sınırlı gibi gözükmesine. Bir yöreye ait tarih ve kültür asıl o mutfakta gizli. Kullanılan yağın üretim yeri itibariyle bile sofraya gelişine ve yemek sunumundaki kullanışına kadar geçirdiği aşamalar size ziyaret ettiğiniz yer hakkında kitaplarda bile bulamayacağınız bilgiler sunar.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön