Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Seyahatlerinizde “Turist Tuzağından” Nasıl Kurtulursunuz?
Destinasyonlar

Seyahatlerinizde “Turist Tuzağından” Nasıl Kurtulursunuz?

seyahatlerinizde-turist-tuzagindan-nasil-kurtulursunuz
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
13 Ekim 2015

Bir ülkeyi ziyarete gittiniz zaman neler yaparsınız? Eğer o ülkeyi daha önce ziyaret etmişseniz eğer bir şeylere aşinaysanız kolaydır ama her ülkede de kendi özelliklerine göre turist tuzağından nasibinizi alabileceğinizi de akıldan çıkarmamak gerek.

Örneğin eğer New York’u pedicab denen bisiklet taksi ile gezecekseniz kişi başı 100 dolar gibi uçuk rakamlar ödeyebilir, dışarıdan daha ucuza alacağınız hediyelik eşyaları eğer ziyaret ettiğiniz yerlerin kendi hediyelik eşya mağazalarından alırsanız daha fazla ödersiniz bu bilinen genel bir gerçektir.

Nereye giderseniz gidin turist tuzağından kurtulmak için yapabileceğiniz en iyi şey bir bilene yani bir yerele danışmaktır. Orada yaşayan insan çünkü her zaman en iyisini bilir.Benim tavsiyem ise haritanızı unutup yürüyerek keşfetmeniz. Peki bu konuda ünlü seyahat bloggerları sizlere bu konuda neler diyor, gezinizi nasıl daha fazla deneyim haline getirisiniz hep beraber göz atalım.

My Kugelhoph’dan Kerrin Rousset öneriyor: Halka danışın!

“Kahve alın, Decaf bile işe yarar. Şehir sakinlerin gelip sabah gazetelerini okuduğu  bir kafeye oturun. Konuştukları dili bilmeseniz bile size vucut dili , harita, isim ve adreslerle ne kadar yardımcı olacaklarına şaşıracaksınız. Ne yaparlarsa yapsınlar sizinle kara listelerinde ki şeyleri paylaşacaklardır.”

Galavanting’den Kim Mance ise taksi şöförlerini öneriyor:

” Müstahdem ve taksi sürücülerinden tavsiyeler alın. İlk  etapta size daha özgün cevaplar verseler de biraz zorlayınca gerçekten size oarada yaşayan insaların nerelerde takıldıklarını söylüyorlar”

whl.travel’dan Luke Ford ise haritayı unutmanızı öğütlüyor.

Haritanızı otelde unutun. Yeni bir şehirde kaybolmaktan daha güzel bir şey hayal edemezsiniz. Bir yerin gerçek yaşam alanını keşfetmenin tek yolu bence bu- insanları, kokusu ve tadları”

Seyahat modunuz önemli: Family of Bikes’dan Nancy Sathre

” Seyahat modunuzu bulmak sizi yavaşlatarak giderken gördüklerinizi artıracak, ata binmek, kaymak yada bisiklet sürmek. Araba ya da otobüsle gezmekten daha fazla hatta var olduğunu bile bilmediğiniz harika hazinelerle ve daha fazla insanla karşılaşma imkanınız var”

Global Traveller’dan Robert Mussings ise;

“Çokça yürüyün,  turistlerin sıklıkla ziyaret ettikleri yerlerden uzak durun, Büyük şehirler günlük geçerli otobüs kartları alarak, rastgele yönler seçin gidin ve gelin.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön