Anasayfa » Teknoloji » Seyahatin Yanında Aperitif: Sosyal Medya Günlüğü
Teknoloji

Seyahatin Yanında Aperitif: Sosyal Medya Günlüğü

seyahatin-yaninda-aperitif-sosyal-medya-gunlugu
Beste Eşerler
Beste Eşerler
21 Kasım 2015

Tatile gitmeden önce en azından gitmek istediğiniz yere karar vermekten bile sıkıdınız mı?  Bazen, bu tür durumlarda çözümü aslında tam da karşımızdayken çok uzaklarda arıyoruz. Oysaki elimizde teknolojinin bize vaat ettiği en gelişmiş çözümü her gün tutuyoruz: sosyal medya. O zaman, neden bunu destinasyon tercihi için de kullanmayalım ki? Şimdi akıllı telefonlarınızı ya da bilgisayarlarınızı açın ve bir sonraki seyahat planınızı bu son teknolojinin iletişim ürünü sayesinde keşfedin!

Daha kolay, pratik, kullanışlı ve etkili: işte tatil planınızın sosyal medya günlüğü…

seyahatin-yaninda-aperitif-sosyal-medya-gunlugu2_tg

Seçenekleri gözden sosyal medya aracılığıyla geçirin

Tatil Öncesi

Instagram

Özellikle seyahat ve eğlence içerikli hesapları takip ederseniz muhakkak bir fikriniz olacaktır. Hatta sizi herkesten fazla etkileyebilecek seyahat gurusu, bloggerları takip etmek de iyi bir fikir olabilir. Bu uygulamada her zaman, hayalinizdeki tatili tarif eden, ilginizi çekecek ve sizi heyecanlandıracak bir şey bulmak mümkün.

Pinterest

Tabi, Instagram uygulamasından çok da uzak olduğu söylenemez. Yine de bu uygulamada etiketlenmiş ve ‘pin’lenmiş gönderileri takip ederseniz Google Maps aracılığıyla bu gönderilerin nerede karelendiğini harita üzerinden görebilirsiniz.

TripAdvisor

Bugüne kadar görülmüş en meşhur sanal tavsiye platformu. Bu uygulama ve web sitesinde kullanıcı deneyimleri, yorumlarının yanı sıra destinasyon, otel ve restoran detaylarına da erişmek mümkün.

seyahatin-yaninda-aperitif-sosyal-medya-gunlugu3_tg

Tatildeyken de araştırmaya devam edin

Tatil Sırası

Twitter

Bu 180 karakter sınırlı uygulama ile gittiğiniz yerde neler yaptığınızı ve ne hissettiğinizi kelimelere dökün. Siz yine de her saat başı paylaşım yapmaktan kaçının; takipçilerinizin azalmasını istemezsiniz değil mi?

Snapchat

Daha eğlencelisi bulunmadı! Arkadaşlarınızla anı paylaşmanın en iyi sosyal medya aracı bu uygulama ise neden kullanmayasınız ki? Bir selfie çekin ve sevdiklerinize gönderin; belki de bir sonraki tatil planı için, arkadaşınızın esinlendiği kişi siz olacaksınız.

Tinder

Bugüne kadar en çok tanınan randevu uygulaması olmasına karşın Tinder aslında etrafta olan biteni keşfetmek için oldukça uygun bir uygulama. Size en yakın kişiyle eşleşin ve onun tatil deneyimlerinden siz yararlanın: nerede ne yapılır, ne yenir, ne içilir, yaşayan birinin ağzından duymak daha ikna edici olabilir.

seyahatin-yaninda-aperitif-sosyal-medya-gunlugu4_tg

Deneyimlerinizi paylaşın

Tatil Sonrası

Neden etkileyici geziniz ve deneyimlerinizi diğer insanlarla paylaşacağınız bir blog açmak için adım atmıyorsunuz? Bu sayede sisinle aynı yere seyahat edecek diğer insanlar için de bir fikir kaynağı olmanız mümkün.

Siz de yaratıcı olun ve daha fazlasını paylaşın…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön