Anasayfa » Güncel » Seyahate Çıkarken Mutlaka Edinmeniz Gereken 3 Nesne
Güncel

Seyahate Çıkarken Mutlaka Edinmeniz Gereken 3 Nesne

seyahate-cikarken-mutlaka-edinmeniz-gereken-3-nesne
Beste Eşerler
Beste Eşerler
4 Ocak 2016

 

Seyahat sırasında –özellikle uzak mesafe söz konusuysa-, sonu gelmek bilmeyen yolculularda rahat etmenizi ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlamak bazen gerçekten de çok zorlayıcı olabiliyor. İşte karşınızda seyahat için, seyahatten önce yapacağınız ufak hazırlıklarla en iyi deneyimi yaşamak için bu süreçte yanınızdan ayırmamanız gereken, hatta hayat kurtarıcı, edinmeniz gereken 3 nesne…

Seyahat sırasında gecikmeler, uçağı kaçırmalar, beklenmedik aksilikler olsa da konforunuzdan taviz vermeden yanınızda bulunduracağınız birkaç basit nesne ile en uzun yolculukları bile sıradan hale getirmeniz mümkün. Şimdi bir kağıt kalem alın, basit ama etkili bu 3 nesneyi yazın ve bir sonraki seyahatin kahramanı siz olun!

Ne durumda olursanız olun çevrimiçi kalmaya özen gösterin

Hızla gelişen teknolojinin yanı sıra bunu karşılayabilecek uzun ömürlü pillerin henüz bulunamamış(!) olması ne yazık ki kimi zaman var olan teknolojiyi kullanabilme yetisinin önüne geçiyor. Özellikle uygulama sever biriyseniz ve telefonunuzdan oyun ve türevleri eksik olmuyorsa işiniz iki katı zorlaşıyor. O zaman, ihtiyacınız olan tek şey istediğiniz anda size yedek şarj mekanizması görecek bir teknoloji ürünü; yani yeni nesil ‘power-bank’. Kesinlikle bu portatif önceden enerji depolanabilir şarj aletleri hayat kurtarır nitelikte.

Küçük ve pratik power-bank nereye giderseniz gidin yanınıza alacağınız 3 nesne içinde ilk sırada geliyor.

Başına ne gelirse gelsin bagajınızı takip edin

Uzun mesafeli yolculuklar aynı zamanda potansiyel bagaj kaybının da arttığı süreçler. Özellikle gittiğiniz yerde edindiğiniz birkaç hediye ve hatıralarınız varsa, bagajınızın kaybolması iki kat daha can sıkıcı… ‘Trace Me’ adı verilen mobil bagaj kontrol sistemi uygulaması ile bu sorun kısmen de olsa çözülebilir. Kısaca, Trace Me, bavulunuzun üzerine yapıştıracağınız bir barkodun taranarak yerinin size mail yoluyla bildirildiği bir bavul takip sistemi. Kolay ve kocaman bir bavulu kaybetmekten çok daha ucuz!

Yeni nesil cüzdan ve değerli eşya taşıyıcısı… Güneş kremi!

Hiç aklınıza sizin için önem teşkil eden eşyaları olabilecek en az şekilde dikkat çeken bir yere koymak aklınıza geldi mi? Mesela güneş kremi kutusu. Artık sonuna gelmiş bir krem şişesini alın ve içine pasaport, telefon, para hatta araba anahtarınız gibi önemli parçaları koyun. Dikkati dağıtmada oldukça etkili olan bu yöntem özellikle deniz kıyısında garantili!

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön