Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Seyahat Severlerin Her Zevkine Hitap Eden Almanya Yine Rekor Kırdı
Destinasyonlar

Seyahat Severlerin Her Zevkine Hitap Eden Almanya Yine Rekor Kırdı

Seyahat Severlerin Her Zevkine Hitap Eden Almanya Yine Rekor Kırdı
Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
21 Şubat 2019

Turizm verilerine bakıldığında Almanya art arda dokuzuncu senesinde yine kendi rekorunu kırdı. Hal böyleyken de turizm destinasyonları arasında popüler olma sıfatının haklı gururunu yaşıyor.

İstatistikler artan ziyaretçi sayısını doğruluyor. Geçtiğimiz sene içerisinde Almanya’da konaklama yapan misafirlerin oranı 477 milyon kişi sayısıyla %4 artış sergiledi. Böylece de hiç aralıksız dokuz sene boyunca kendi rekorunu kırmış oldu.

Almanya dışından gelen turistlerin sayısında da %5 artış gerçekleşti. Ülke, 88 milyona yakın ziyaretçi ağırladı.

Bu artışlara sebep ise ülkenin şüphesiz her zevke hitap ediyor olması. Gelen turistler muhteşem manzaralı köy, şehir ve dağlarından gözünü almazken sayısız müze ve tarihi yer ile arzu ederlerse deniz bile görebiliyorlar.

Bavyera Bölgesi’nin Popülaritesi

Seyahat severlerin en çok tercih ettiği bölgelerden birisi güneydoğudaki Bavyera. Toplam 39 milyon misafir ağırlayan bölgede konaklama sayısında da %4’lük bir artış sergilendi. Daha geriye gidip son on yıl incelendiğinde ise istikrarlı artışın hiç hız kesmediği görülüyor. 2008 yılına kıyasla %47 oranında daha fazla ziyaretçi bölgeye seyahat etmiş durumda. Turizm sektörü Bavyera için 600 bin kişiye istihdam sağlıyor.

Diğer taraftan, sektör temsilcileri daha fazla gelişime odaklanmış durumda. Bavyera bölgesi yönetimi bütçelerinin önemli bir bölümünü turizm ve tanıtıma harcamayı planlıyor. Sadece 15 milyon €uro yerel pansiyonların modernleştirilmesi çalışmalarına ayrılmış durumda.

Almanya Turizm Birliği Başkanı Michael Frenzel ise sektörün ülkenin ekonomik yavaşlığından etkilenebileceği yönündeki endişelerini politikacı arkadaşlarıyla paylaşmaktan çekinmiyor.
Frenzel, ülkeye gelişteki bürokratik zorlukları azaltmak için kolları sıvadı. Ayrıca, geliştirilmesi gereken hususlar arasına esnek çalışma saatlerini de sokmak istiyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön