Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Seyahat Dünyasının ‘En’ İyileri Belirlendi
Acentalar

Seyahat Dünyasının ‘En’ İyileri Belirlendi

seyahat-dunyasinin-en-iyileri-belirlendi
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
7 Ocak 2016

Online sitelerden mobil uygulamalara, gazetelerin seyahat eklerinden havayollarına kadar ayrı bir dünya olarak değerlendirebileceğimiz seyahat dünyasının ‘en iyileri’ 2 bini aşkın kullanıcının oyları ile belirlendi. İşte sonuçlar…

Keşfet.tv tarafından yapılan ‘Bireysel Seyahat Dünyasının En İyileri’ anketinin sonuçları açıklandı. 6 gün boyunca bir çok kategoride oylarını kullanan 2 bin 103 kişi, sektörün en iyilerini belirledi. “En çok okunan gazete seyahat eki”, “En güvenilir seyahat uygulaması”, “En çok uçmak istenen hava yolu” gibi sektörün birçok kategorisinde yapılan ankete göre “En çok kullanılan otel rezervasyon sitesi” booking.com olurken, son zamanların en hızlı büyüme gösteren girişimi Airbnb ikinci sırada yer aldı.

Anket sonuçlarına göre,

En Güvenilen Seyahat Uygulaması: TripAdvisor

Katılımcıların yüzde 65.2’si, en güvenilen seyahat uygulamasının TripAdvisor olduğunu söyledi.

Diğer uygulamalar Rome2rio ve CityMaps2Go yüzde 17.4’erlik oranlar ile ikinciliği paylaştılar.

En Çok Kullanılan Otel Rezervasyon Sitesi: booking.com

Online rezervasyon devi booking.com, yine birinciliği kimseye kaptırmadı. Katılımcıların yüzde 84.3’ü, booking.com dedi.

Son yılların en hızlı büyüyen girişimlerinden Airbnb, yüzde 11.8’lik oran ile ikinci olurken, Kayak ise yüzde 3.9’luk payın sahibi oldu.

En Çok Okunan Gazete Seyahat Eki: Hürriyet Seyahat

Bu kategoride Hürriyet Seyahat açık ara farkla birinci oldu. Yüzde 94.7’lik pay alan gazete ekini, yüzde 5.3’lük oran ile Milliyet turizm izledi.

En Çok Bilet Alınan Uçak Bileti Sitesi: Aerobilet.com

Ankete katılanların yüzde 51.4’ü aerobilet.com’u zirveye taşırken, enuygun.com yüzde 25.7’lik, ucakbileti.com ise yüzde 22.9’luk orana sahip oldu.

En Çok Uçmak İstenilen Hava Yolu: Singapur Airlines

Bu kategoride Türk Hava Yolları yüzde 14 ile üçüncü sırada yer alırken, en çok uçmak istenilen hava yolu şirketi yüzde 44 ile Singapur Airlines oldu.

Emirates ise yüzde 42 ile ikinci sırada.

En Çok Tercih Edilen Hava Yolu: Türk Hava Yolları

THY en çok tercih edilen hava yolu kategorisinde ise zirvenin sahibi. Katılımcıların yüzde 60’ı için THY en çok tercih edilen. Bu kategoride Pegasus yüzde 37 ile ikinci, Atlas Global ise yüzde 1.5 ile üçüncü oldu.

Ankete göre ‘Yola Düşüren, En İlham Verici Sosyal Medya Aracı’ ise yüzde 60 ile Instagram. Facebook yüzde 29 oy alarak ikinci sırada yer alırken, Twitter ise yüzde 10.4 ile üçüncü oldu.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER