Anasayfa » Güncel » Seyahat Bağımlısı Olabilir misiniz? Test Edin!
Güncel

Seyahat Bağımlısı Olabilir misiniz? Test Edin!

seyahat-bagimlisi-olabilir-misiniz-test-edin

Seyahat etmeyi çok seviyor hatta yeni planlar yapmadan duramıyor musunuz? Tatile çıkarken bile bir sonraki tatili düşünüyor olabilirsiniz. O halde bir seyahat bağımlısı olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Test edelim…

Kısacık bir haftasonu kaçamağı bile insanı mutlu eder. Yeni bir haftaya enerjik başlamanın en iyi yollarından biridir haftasonunda nefes alacak ve bedeninizin yanı sıra ruhunuzu da dinlendirecek yerler görmek. Ancak bazen bu durum bir tutkuya hatta bağımlılığa dönüşür.

Aşağıda sıralayacağımız özelliklere bir gözatmaya ne dersiniz? Seyahat tutkunuzu ve bağımlılık derecenizi öğrenmeye hazır olun!

  • Heyecanınızı önleyemiyorsanız..

Yolculuk öncesi yeni yerler görmenin heyecanı elbet olacaktır. Ancak eğer her seferinde “Hayatımda hiç böyle bir heyecan yaşamadım” diyebiliyorsanız, tutkunsunuz.

  • Kendinize ait bir listeniz varsa..

İnternetteki ölmeden önce gezilecekler listesi size sıkıcı geliyor olabilir. Eğer kendinize ait bir görülecekler listeniz varsa, kararlı bir gezginsiniz. Bu da sizi tutkulu yapacaktır.

  • Küçük hatıralar…

Gittiğiniz yerlerden küçük hediyeler almak güzeldir. Ancak eğer bağımlıysanız, bu durumu da biraz abartıyor olabilirsiniz. Valizler dolusu küçük hatıra, bağımlılık derecenizi ortaya koyuyor.

  • Sabırsızsanız…

Henüz tatilden döndüğünüz günden itibaren yeni bir plan yapmanın sabırsızlığını yaşıyorsanız, siz seyahate bağımlı bir gezginsiniz.

Evde durmak hiç size göre değil.

  • Dövme mi?

Bedeninize ömrünüz boyunca yanınızda olacak bir simge yaptırmayı düşünüyorsunuz ancak karar vermekte zorlanmadınız. Çünkü siz bir seyahat bağımlısı olarak, ‘seyahat tutkunuzu’ gösterecek dünya haritası, pusula, uçak ya da bir çapası gibi dövmeler düşünüyorsunuz.

  • Bir yer araştırmadan duramıyorsanız…

Boş zamanlarınızı nasıl değerlendirirsiniz? İlk boş dakikanızda, hemen internetin başına geçip, gidebileceğiniz yerleri ve buralarda konaklayacağınız yerleri mi araştırmaya başlıyorsunuz? Peki ya ulaşım? Tabi ki bir tutkun bunu da hemen konaklamanın ardından araştırır.

Siz hemen gitmeyecek olsanız bile sürekli seyahat planı yapan bir bağımlısınız…

  • Arkadaş çevrenize gözatın

Bir de arkadaşlarınıza bakın. Eğer sabit bir yerden yakın arkadaşınız yoksa, tüm arkadaşlarınız gittiğiniz yerlerden tanıdıklarınızsa, siz sürekli bir yerde duramayabilirsiniz.

Yalnızca bir sırt çantası alıp, yeni yerler yeni kültürler keşfetmek adına dünya turuna çıkmak en büyük hayaliniz mi? Bundan güzel bir bağımlılık var mı? İyi tatiller!

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön