Anasayfa » Güncel » Seyahat Acenteleri Tecrübeye Güvendi
Güncel

Seyahat Acenteleri Tecrübeye Güvendi

seyahat-acenteleri-tecrubeye-guvendi
Emir GELEN
Emir GELEN
14 Aralık 2015

Turizm camiası, hiç kuşkusuz 2015 yılında iki önemli olaya odaklanmıştı: Genel Seçimler ve TÜRSAB Genel Kurul Seçimleri. İki seçimde de istikrar kazandı; Seyahat acenteleri tecrübeye güvenini gösterdi. Türk turizmine hayırlı olsun.

5-6 Aralık günlerini sabahın erken saatlerinden başlayarak akşama kadar TÜRSAB 22. Olağan Genel Kurulu’nun yapıldığı İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Ve Sergi Sarayı’nda geçirdim ve gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Beni en çok şaşırtan, Başaran Ulusoy’un Genel Kurul sabahından oylama sonuna kadar olan inanılmaz yüksek morali, güler yüzü, ve kendine güveniydi. Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her acente temsilcisinin tek tek elini sıkan Ulusoy, “Tecrübeye Güvenin” sloganı ile hazırlanmıştı seçime, seçim sonuçları da bu sloganın doğruluğunu ortaya koydu. 3 adaylı yarışta oyların %45’ini alan Ulusoy, seçim sonucunda yaptığı “balkon konuşmasında” önümüzdeki dönemde ne kadar kucaklayıcı bir strateji izleyeceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Öte yandan diğer iki başkan adayı, Emin Çakmak ve Firuz Bağlıkaya da değişime odaklı söylemleri ile seçmen karşısındaydı: “TÜRSAB Hepimizin” ve “TÜRSAB Yeniden“. Bu noktada Emin Bey’in saygılı üslubununun altını çizmek isterim. Fakat aynısını Bağlıkaya için söyleyemeyeceğim. Seçim sonucunda alanı terk eden, başkanın başarısını kutlayamayan, arkasına aldığı “tur operatörünün” bir türlü arkasından çıkamayan ve aleyhte aldığı sözler boyunca “bel altı” vurmaya çalışan Bağlıkaya, seçmenin haklı takdiri ile yarışta sonuncu geldi.

Firuz Bey, Genel Kurul esnasında aleyhte görüş bildirirken kürsüde tepki gösteren bazı acente temsilcilerine

seyahat-acenteleri-tecrubeye-guvendi

seyahat-acenteleri-tecrubeye-guvendi

“Sahibinizin sesi…” gibi bir tabir kullanınca çok büyük bir tepki ile karşılaştı. Böylelikle Firuz Bey, kendi biletini 5 Aralık Cumartesi günü kesmiş oldu.

Emin Bey’i “ebedi muhalefet” yolundaki kararlılığından dolayı takdir ediyor, Başaran Bey’in yeniden seçilmesini ise tebrik ederek kendisine başarılar diliyorum.

Sonuçların Türk turizmine hayırlı olması dileğiyle.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
Profil_foto_yorum
Zafer Cengiz22 Ocak 2016 Cuma
Tecrübenin performans ölçüsü, temel görevi Ülke Pazarlaması olan bir STK'nın, bu asli işlevi piyasaya unutturmak ve Kamusal görevler yerine, yıllarca keyfi yönetim yaparak koltuğunu koruyabilmek ise, haklısınız Emir Bey! Türk Turizminin yumuşak karnı olan "tanıtma ve pazarlama" fonksiyonu ise, derin krizlere düşülen bu günlerde "en zayıf karakteri" olmayı Başarıyla sürdürebilmektedir. Teknik başarıyla Siyaset becerisini, vicdanen ayırt etmekte büyük yarar vardır!
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER