Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » “Sevgililer Günü”ne Özel “Peri Pacaları” Gölgesinde Romantizm
Acentalar

“Sevgililer Günü”ne Özel “Peri Pacaları” Gölgesinde Romantizm

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
7 Şubat 2018

“Sevgiler Günü” için kısa fakat romantik bir seyahat düşleyen ancak henüz plan yapmayanları memnun edecek bir haberimiz var. Prontotour çiftleri “Sevgililer Günü Özel Kapadokya” turuyla romantizm kokan mistik bir seyahate davet ediyor.

“Sevgililer Günü” yaklaşıyor. Bu günü önemsemeyenler kadar; planını haftalar öncesinden yapanlar da bir hayli fazla. Ama tabii bir de kararsız kalanlar… Henüz plan yapmamış ancak romantik, kısa bir seyahat fikrine sıcak bakacak çiftler için biz de bir son dakika önerisi verelim o zaman… Üstelik rüya gibi bir coğrafyada, tarih ve romantizmle dolu bir “Sevgiler Günü” programı… Sizce de kulağa hoş geliyorsa, “Peri Bacaları”nın meskeni Kapadokya, sizin için çok cazip bir seçenek olabilir.

Prontotour “Sevgiler Günü”ne özel romantik bir program hazırlamış. Ürgüp turuyla başlayan gezide, Üç Güzeller Peribacaları ve farklı kültürlerin bir araya geldiği Mustafapaşa görülecek yerler arasında bulunuyor.

Programda bugüne özel ne mi var? Ürgüp, Uçhisar Kalesi ve Onxy Taş atölyelerine ziyaret, yöreye özgü butik otelde konaklama, enfes Kapadokya manzarasını seyre dalarken, mis gibi baharat aromalı sıcak içecekler eşliğinde Sevgililer Günü pastası…

Peri bacalarının gölgesinde romantizm

Ancak tabii seçenekler bununla sınırlı değil. Kapadokya aktivitelerinin başında gelen Balon Turu ile aşıklar, doyumsuz bir romantizm eşliğinde tüm bölgeyi gökyüzünden seyretme imkanı buluyor. Farklı kültürlere ev sahipliği yapan bu muhteşem bölgede erken ve geç dönem Hıristiyanlık ile Osmanlı eserleri görülebiliyor.

Tarihi Çavuşin ve 1 – 2 – 3 başlı peribacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisi de görülecek bölgeler arasında yer alıyor. Güzel atlar diyarı Kapadokya’da isteyenler atla tura çıkabiliyor. Dervent Vadisi ve 4000 yıllık el sanatları merkezi Avanos’ta yer alan çanak – çömlek atölyeleri de seyahat seveleri etkileyecek yerler arasında… Romantik çiftler burada ister hediyelik aksesuarlar alabileceği gibi, atölyede kendi elleriyle yapacağı eserle sevdiğini sevindirebilir.

Tekrar hatırlatmakta yarar var! Tur sadece 14 Şubat’a özel…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön