Anasayfa » Güncel » Satın Alıp Renove Ettikleri Eski Okul Otobüsü İle Seyahat Ediyorlar
Güncel

Satın Alıp Renove Ettikleri Eski Okul Otobüsü İle Seyahat Ediyorlar

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
17 Ekim 2016

Turizm haberlerini okurken ve dünyada tüm ekonomik çalkantılarla turizmde gidişat değişirken, seyahat alanına ilginç bir akım da hakim. Bu tür haberleri rastlayanlar çok iyi bilirler ki, dünyada birçok çift ve aile yıllardır çalıştıkları işlerinden yaptıkları birikimlerle, istifalarını veriyorlar veya ülkeleri içerisinde yada dünya üzerinde seyahate çıkıp, yeni deneyimler elde etmek için yollara düşüyorlar.

Expedition Happiness

Expedition Happiness

Film yapımcısı, Felix Starck ve müzisyen Selima Taibi ve köpekleri, Rudin de, muhtemelen bugüne kadar çok az insanın aklına gelen bir fikirle tam da bu şekilde yola düşmüşler. Çift 3 senedir beraberken ve Berlin’de bir dairede yaşarlarken, şehir hayatının zorluklarından kaçıp yeni bir deneyim edinmek için düşünmeye başlıyorlar. Berlin’de yaşarlarken Felix kalçasındaki bir problem yüzünden merdivenleri çıkamıyor ve üçüncü katta olan dairelerine her gün onu Mogli’nin taşıması gerekiyor. Sonuç itibariyle çift, internette 7000 sterline satılık olan, 20 senelik eski bir okul otobüsü buluyorlar ve uçağa atladıkları gibi satın almaya gidiyorlar.

Expedition Happiness

Expedition Happiness

Bu arada dünyanın bir yakasından diğer yakasına gelmeden önce, satın aldıkları otobüsü hiç görmemişler. Tam anlamıyla bir risk. İstedikleri sonuca varmaları 12 haftayı buluyor zira ikisi de inşaat uzmanı falan değiller. Hatta ne yaptıklarından emin bile değiller ama işin temellerini bu yılın şubat ayında öğrenmeye başlıyor ve hızlıca öğreniyorlar. Şu anda otobüs tam işlev gören bir mutfağı, bir kraliçe boy yatağı, netflixli düz ekran bir televizyonu ve bir banyosu olan bir yaşam alanı.

converted-bus-loft-expedition-happiness-9.jpg.650x0_q70_crop-smart

Seyahat etmeye Alaska’dan başlıyorlar ve oradan güneye doğru giderek şu anda Kanada’da Vancouver’a vardılar. Hedeflerinde ise Panamaya kadar gitmek var. Otobüs ne büyüklükte ve içinde gerçekten yaşanabilir mi diye düşünecek olanlar için bilgi; 20 yıllık bu otobüs tam 120 bin mil yapmış ve zamanında 72 yolcu kapasiteli imiş.

Expedition Happiness

Expedition Happiness

Bu arada Felix, seyahat konusunda farklı yollar denemeyi seven birisi  ve 2013’te dünya üzerinde bisikletle 17 bin kilometre yol yapmış.

Expedition Happiness

Expedition Happiness

Almanya’dan başlayıp, en sonunda Amerika’ya kadar ulaşmış. Hatta bu tecrübesini kaydetmiş ve bu kayıt belgesel, bayağı hit olduğu için artık Berlin’den çıkıp yeni bir maceraya atılmanın vakti geldiğini düşünmüşler.

Expedition Happiness

Expedition Happiness

Ve sonuç, dünyanın en güzel ve enteresan seyahat odaklı yaşam hikayelerinden biri.

Expedition Happiness

Expedition Happiness

Hikayelerinin ve yaşam alanlarının videosu da ingilizce olarak burada.

İlginç hikayenin sosyal medya hesapları da sırasıyla;  Expedition Happiness on Facebook , YouTube ve  blog.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön