Anasayfa » Girisimler » Şanlıurfa’ya Marina Geliyor
Girisimler

Şanlıurfa’ya Marina Geliyor

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
4 Kasım 2016

Şanlıurfa’nın “sahil kenti” olarak adlandırılan “Halfeti”nin doğal güzelliklerini ve eşsiz kültürel yapısını daha çok ön plana çıkarmayı hedefleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bölgeye modern marina, yüzen köprü ve yeni otopark kazandırmak için çalışma başlattı.

Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, iklimi ve bir kısmı suyun altında kalan coğrafi yapısıyla dikkat çeken, Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinden turist ağırlayan Şanlıurfa’nın İlçesi Halfeti’yi, turizm lokomotifi yapmayı planlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, turistlerin bölgeye akın etmelerini sağlamak amacıyla yeni çalışmaya imza atıyor.

halfeti

Şanlıurfa’nın sahil kenti olarak adlandırılan Halfeti’ye marina geliyor.

Turizm sezonunun bitmesi ve gelecek yaz sezonuna hazırlanmak için Halfeti’de hummalı bir çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi, eski Halfeti’nin tarihi sokak yapısını bozmamak ve turistlerin rahat bir şekilde bölgeye gelmeleri amacıyla 285 araçlık otopark inşa ediyor. Büyükşehir Belediyesi, sürdürülen çalışmalar kapsamında dağlık bölgede alan açma, zemin düzleştirme ve bağlantı yollarını tamamlamayı hedefliyor.

Jeolojik ve sosyolojik yapısı ile Şanlıurfa’nın tarihi değerlerini güzel bir yapı ile anlatan ve Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi’nin “Sakin Şehir” ağına dahil ettiği eski Halfeti’ye gelen turistlerin rahat bir ulaşım yapmalarına olanak sağlayan yüzer köprü ve yeni marina çalışmalarına da hız verildi. Gerçekleştirilen alan incelemeleri ve bölge planlamasına göre yeni marina alanı inşaatına başlayan Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını yaz sezonuna yetiştirmeyi hedefliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön