Anasayfa » Güncel » Sandals Vakfı Bahamalar İçin Bağış Kampanyası Başlattı
Güncel

Sandals Vakfı Bahamalar İçin Bağış Kampanyası Başlattı

sandals-vakfi-bahamalar-icin-bagis-kampanyasi-baslatti
Beste Eşerler
Beste Eşerler
14 Ekim 2015

Sandals Resort International oteller zincirinin kar gözetmeyen kolu olan Sandals Vakfı, Joaquin kasırgasının yıkıcı etkisine maruz kalan Bahama halkına yönelik uluslararası bir yardım kampanyası başlattı.

Joaquin kasırgası 3 Ekim 2015 tarihinde Bahamalar kıyılarına vurmuş ve geride birçok yıkım bırakarak onlarca kişinin kişinin kaybolmasına ve birkaç kişinin de ölmesine neden olmuştu.

Bahamalar Başbakanı Perry Christie, yaşanan üzücü afetin ardından yaptığı açıklamada, kurtarma çabasının şüphesiz uzun bir süreç olacağını belirtti.

Çevre Adalar ve Ülkelerden Destek

Bahamalar, kasırga sonrası çevre ülkeler ve bireysel yardımseverlerden birçok bağış toplayarak hem nakit akışına hem de kurtarma ekibi desteğine kavuştu.

Sandals Vakfı tarafından başlatılan bu kampanya sonrasında toplanan bağışın kullanılacağı adalar ise daha çok güney tarafında bulunan San Salvador, Cat Island, Rum Cay ve Long Island… Bu adalar aynı zamanda kasırganın en çok zarara yol açtığı adalar.

Vakfın Başkanı Adam Stewart: “Joaquin kasırgası birçoğumuz asla hayal edemeyeceği bir şekilde Bahama insanlarını etkiledi. Maalesef böyle bir doğa olayına hazırlıksız olmak, Bahama yerlilerine çok büyük bir yıkıma sebep oldu. Kayıplarımız için de çok üzgünüz…” Açıklamasını yaparken sözlerine şunları da ekledi:

“Bahamalar için şimdi, hem kişisel hem de profesyonel düzeyde bir araya gelmek ve mümkün olduğunca çabuk bir şekilde, adaları kendi ayakları üzerinde durdurmak için elimizden geleni yapma vakti.”

En çok temiz içme suyu probleminin boy gösterdiği adalar için seferber olan kurtarma ekipleri ve çevre adaların yanı sıra Sandals Vakfı da önümüzdeki 3 yıl için ihtiyaç durumunda destekte bulunacak.

Maddi bağışlar Sandals Vakfı çevrimiçi portalı üzerinden yönetildiği gibi aynı zamanda tüm Sandals Resorts, Beaches Resorts ve Grand Pineapple Beach Resorts işletmeleri bünyesinde de kabul ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön