Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Sanal Gerçeklik (VR) Jolly Tur İle Türk Acente Sektörüne Girdi
Acentalar

Sanal Gerçeklik (VR) Jolly Tur İle Türk Acente Sektörüne Girdi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
20 Mart 2018

Turizm sektörünün girişimci firması Jolly Tur, son dönemde pek çok sektörde müşteri deneyimine 360 derecelik sanal gerçeklik boyutu kazandıran VR (Virtual Reality) teknolojisini “acentecilik” hizmetine soktu.

Teknolojinin baş döndürücü hızla geliştiği çağımızda, yakın geleceğin en yaygın uygulaması haline geleceği öngörülen VR (sanal gerçeklik), bir süre önce dünya turizm sektörüne giriş yaptı. Bu sayede seyahat severler, tatil merkezi seçiminden yol tarifine, gezilip görülecek cazibe merkezlerinden yemek yenebilecek yerlere kadar geniş yelpazede 360 derecelik sanal kılavuzluk desteği almaya başladı. Söz konusu teknolojinin Türk turizm sektöründeki kullanımına şimdiye kadar pek rastlanılmamış olsa da artık durum değişiyor.

VR gözlüklerle otele gitmeden 360 derece sanal tur

Son dönemde pek çok sektörde müşteri deneyimine 360 derecelik sanal gerçeklik boyutu kazandıran sanal gerçeklik teknolojisi; müşteri memnuniyetine odaklanan çalışmalarına bir yenisini eklemek isteyen Jolly Tur vasıtasıyla acente hizmetine girdi. Tatil planlamalarını yaparak gidecekleri oteli önceden görmek ve buna göre karar vermek isteyen Jolly Tur misafirleri, artık VR gözlüklerle otele gitmeden bu deneyime sahip olacaklar.

vr travel ile ilgili görsel sonucu

 Jolly Tur’un tüm seyahat acentelerinde VR gözlükler olacak

Misafirlerinin rezervasyon sürecinde birçok otelin 360 derece video çekimini izleyerek, kendilerine en uygun oteli seçmesine yardımcı olmak isteyen Jolly Tur; tüm seyahat acentelerinde bulunan VR gözlüklerle yüzde 100 müşteri memnuniyetine ulaşmayı hedefliyor.

Travel for Eyes, konuyla ilgili ‘Turizmde Sanal Gerçekliğin Yeri Var mı?’ başlıklı bir rapor hazırladı. TUYED tarafından derlenen rapora göre, dünya devi firmalar bu alanlara yönelik uygulama yazılımlarına hız veriyor.  Araştırma şirketi Digi-Capital uzmanları, VR’ın ise 83 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğüne ulaşacağını öngörüyor.
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön