Anasayfa » Etkinlikler » Sakız Adasından Çeşme’ye Bayrak Yüzüşü
Etkinlikler

Sakız Adasından Çeşme’ye Bayrak Yüzüşü

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
4 Temmuz 2016

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında açık su yüzücüsü Seda Noyan Kansuk, eşi Memduh Kansuk ve arkadaşları Elif Okur ile Şadi Gödek’le birlikte Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan Çeşme’ye 6,5 saat gibi bir sürede değişimli yüzdüler.

Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan bir bot ve tekne eşliğinde yüzmeye ilk olarak saat 11.30’da Seda Hanım başladı. Sonrasında birer saat arayla bayrak yarışındaki değişimlerde olduğu gibi eşi ve arkadaşları ile Çeşme’ye kadar yüzdüler.

sakız-2-691x768

Son durak olan Çeşme’ye 100 metre kala birleşen ve aynı anda sahile ulaşan dört yüzücüyü Çeşme sahilinde Kaymakam Sayın Mustafa Erkayıran, Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, protokol üyeleri ve oldukça kalabalık bir izleyici topluluğu karşıladı.

Seda Kansuk Noyan ve arkadaşları, karaya çıkmadan önce beraberinde taşımış oldukları Türk Bayrağı’nı denizin içinde açtılar ve izleyicilerin yoğun alkışları eşliğinde bayrağı öperek, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran’a teslim ettiler. Aynı şekilde Kaymakam Erkayıran da yine yüzücülerden bayrağımızı öperek teslim aldı.

IMG_9158

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamındaki bu güzel etkinlikte yer alan açık su yüzücüsü Seda Noyan Kansuk, Sakız adasından Çeşme’ye 7.5 mil kulaç attıklarını ve boyları 2 metreye ulaşan dalgalara karşı ettikleri mücadeleden bahsederek parkuru tamamlamış olmanın gururu ile şunları söyledi: “Bu anlamlı günde böyle bir etkinliğe imza atmak bizim için çok önemliydi. Bu anlamlı günde bu organizasyonu başarmak çok güzel bir duygu. Göğsümüzde bayrağımızı taşıyarak Çeşme’ye ulaştık. Bu projede yer alan ben ve diğer arkadaşlarım omuz omuza kıyıya ulaştık. Seneye, yine aynı parkurda uluslararası bir organizasyonda yer almak istiyoruz” dedi.

Etkinlikler kapsamında ayrıca yüzme yarışları, çeşitli oyunlar, yağlı direk ve halat çekme yarışları yapıldı. Çeşme sahilleri gösteriler ile şenlenirken Çeşmeli pilot Hakan Çetinkaya ise Gyrocopter’i ile gökyüzünde gösteri uçuşu yaptı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön