Anasayfa » Seyahat Sektorü » Sağlıklı Yaşam Guruları İçin: Seyahat Halindeyken Yanınızdan Ayırmamanız Gereken 11 Sağlık Ürünü
Seyahat Sektorü

Sağlıklı Yaşam Guruları İçin: Seyahat Halindeyken Yanınızdan Ayırmamanız Gereken 11 Sağlık Ürünü

saglikli-yasam-gurulari-icin-seyahat-halindeyken-yaninizdan-ayirmamaniz-gereken-11-saglik-urunu
Beste Eşerler
Beste Eşerler
16 Eylül 2015

Seyahat etmek, sizin için her zaman keyifli bir süreçtir olmayabilir. Özellikle uzun mesafeli zor şartlı yolculuklarda… Siz de vücudunuzu ve bağışıklığınızı önemsiyorsanız; işte seyahatin potansiyel olumsuz etkilerini en aza indirmek için size önerebileceğimiz 11 Sağlık Ürünü…

Maalesef seyahat etmek her zaman eğlenceli olmayabilir. Özellikle düzenli yaşamaya alışmış ve sağlığına dikkat eden biriyseniz. Bir yerden başka bir yere sürekli hareket halindeyken günlük rutininizden uzak kalmak sizi endişelendiriyorsa, yanınıza alacağınız birkaç sağlık ürünü ile bu soruna çare bulabilirsiniz.

1- Protein Bar

Havaalanında sağlıksız ürünler tüketmek yerine önceden çantanıza atacağınız birkaç protein bar size hem enerji verir hem de sizi tok tutar. Yine de bu barları yerken günlük kalori hesabınıza dikkat etmeniz lazım; çünkü bazı gramajlar bir öğün almanız gereken kalori miktarına denk düşebiliyor.

2- Multivitaminler

Günlük takviye alıyorsanız seyahatte de bu multivitaminleri yanınıza almayı unutmayın. Böylelikle yeme düzeniniz bozulsa bile metabolizmanız olumsuz etkilenmez.

3- B Vitamini desteği

B vitamini sağlık ürünü metabolizma için yararı oldukça fazla. Zinde kalmak için düzenli olarak kapsül kullanmanın yanı sıra bu alışkanlığınızı seyahatlerinizde de korumanız gerekiyor.

4- Omega 3 desteği

Kalp, beyin, kemik ve deri sağlığınız için Omega 3 vitamini vazgeçilmez bir destek. Seyahatte yanınızda balık taşıyamayacağınıza göre, destek kapsülünüzü unutmayın.

5- Probiyotikler

Sindirim ve bağışıklık sisteminizin düzenini korumak için probiyotik bakteriler oldukça önemli. Bu desteği almak için kapsül ya da probiyotik yoğurtları deneyebilirsiniz.

6- Bağışıklık Güçlendiriciler

Özellikle uçağın donduru soğuğu genellikle soğuk algınlığıyla sonlanıyor. Bu dönemde takviye olarak alacağınız C vitamini bu sıkıntıya bulacağınız en uygun çözüm; üstelik kapsül yerine pratik taşınabilir turuncu meyveler de tüketebilirsiniz.

7- Doğal uyku yardımcıları

Jet lag etkisinden kurtulmak için varış noktasında güzel bir uyku şart; ama hava değişikliği, yorgunluk gibi etkenler uyku problemini çekmenize neden olabilir. Rahatlatıcı bitki ve meyve çayları ya da düşük dozlu bir uyku ilacı bu tür bir sıkıntıya çözüm olacaktır.

8- Kafein desteği

Yorgunluğa en iyi gelen desteklerden biri de hiç şüphesiz kafein. Sağlıksız kahveler ve enerji içeceklerine yüklenip metabolizmanızı zorlamak yerine eczacınıza danışarak alacağınız bir kafein destek tableti oldukça iş görecektir.

9- Lavanta esansı

Baş ağrısından tutun rahatlatmaya kadar her şeyde işe yarayan lavanta kolonyasını parmağınıza dökün ve ensenize masaj yapın; anında etkili olacaktır.

10- D Vitamini desteği

Güneşten uzak kaldınız diye vitaminini almamak olmaz. Özellikle iş seyahatlerinde kapalı ortamlarda geçirdiğiniz zamanı vitamin eksikliğiyle ödememek için D vitamini seviyenize dikkat etmekte yarar var.

11- Su dengenizi koruyacak içecekler

Çok basit: bol bol su için. Su, başlı başına bir sağlık ürünü… Hem sindirim hem de metabolizma sisteminin sürekliliği için yapabileceğiniz en kolay şey yalnızca düzenli su tüketmek.

İyi yolculular…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön