Anasayfa » Güncel » Rusya’da Milyon Dolarlık Otel Yatırımına İzin Çıktı!
Güncel

Rusya’da Milyon Dolarlık Otel Yatırımına İzin Çıktı!

Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
20 Nisan 2015

Elite World Hotels Genel Müdürü Ünsal Şınık, Rusya’nın St. Petersburg şehrinde biri 5 yıldızlı, diğeri de 4 yıldızlı iki otel yatırımına başladıklarını söyledi.

St. Petersburg şehir konseyinin turizm yatırımlarını arz-talebe göre planladığını ifade eden Şınık, “Yatırıma karar verdiğimizde 5 yıldızlı otel izni durdurulmuştu. İzin için iki yıl bekledik.” açıklamasında bulundu.

St. Petersburg’un bir kültür-sanat şehri olduğunu söyleyen Şınık, “St. Petersburg, planlı, yemyeşil bir şehir. Putin’in gözbebeği. Şehir konseyi otel yatırımlarını ihtiyaca göre izin veriyor. Her önüne gelen istediği yere otel yapamıyor. St. Petersburg’daki 700 odalı 5 yıldızlı oteli 145 milyon dolara, 180 odalı 4 yıldızlı oteli ise 85 milyon dolara yapacağız. İki otel de 2018’de hizmet verecek.” dedi.

120 milyon dolar yatırımla Basın Ekspres’te 400 odalı Europe ve Maltepe’de de 115 milyon dolar yatırımla 350 odalı Asia otellerini 2016 ve 2017 yıllarında açacaklarını müjdeleyen Şınık, yatırımların devam edeceğini belirtti.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön