Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Rus Tur Operatörleri Türkiye Satışını Durduruyor
Acentalar

Rus Tur Operatörleri Türkiye Satışını Durduruyor

rus-tur-operatorleri-turkiye-satisini-durduruyor
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
25 Kasım 2015

Düşürülen Rus uçağının ardından Rusya’dan tepkiler gelmeye devam ediyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bugün yapmayı planladığı Türkiye ziyaretini iptal etti. Gelişmelerin ardından Rus tur operatörleri Türkiye satışını durdurduğunu açıkladı.

Şimdiden 2016 yaz sezonunu etkileyecek sonuçlar hissedilmeye başlıyor. Türkiye ziyaretini iptal eden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rus vatandaşlarına Türkiye’ye gitmemeleri için uyarıda bulundu.

Rus tur operatörü Natali Tours olaylar sonrası yakın gelecek için Türkiye satışı yapmayacağını açıkladı. Bir diğer tur operatörü Tez Tour ise, Türkiye’ye gidecek müşterileri için seyahat uyarısında bulundu.

Rus-Türk ilişkilerine ağır darbe indireceği tahmin edilen uçağın düşürülmesinin ardından konuşan Putin, bu durumun ‘çok ciddi’ sonuçlar doğuracağını söyledi.

“Türkiye’deki Terör Riski Mısır’dakinden Az Değil”

Türkiye’ye yönelik sert eleştiriler devam ederken, Putin ile Lavrov’un görüşmesinin ardından önce Türkiye ziyaretinin iptal edildiği açıklandı.

Rusya’nın Soçi kentinde Putin ile görüşmek için gelen Lavrov, konu ile ilgili açıklamasında, Türkiye’deki terör riskinin Mısır’dakindan daha az olmadığını ifade etti.

Lavrov Türkiye seyahatine çıkacak Rus vatandaşlarına gitmekten kaçınmaları konusunda uyarıda bulundu.

Gelişmeler üzerine Rus tur operatörleri de harekete geçti. Natali Tours, Türkiye satışlarını yakın gelecek için durdurduğunu açıkladı. Tez Tour da müşterilerini Türkiye’ye gitmemeleri için uyardı.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rostourism) da, Türkiye’ye giden bireysel tatil hizmetlerinin de durdurulmasını tavsiye etti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön