Anasayfa » Güncel » Bu Yazın Hit Şarkısı Belli Oldu. Peki Sahillerde Hangi Romantik Şarkı Yankılandı?
Güncel

Bu Yazın Hit Şarkısı Belli Oldu. Peki Sahillerde Hangi Romantik Şarkı Yankılandı?

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
5 Eylül 2016

Müziğin yaz aylarındaki yeri bir başkadır. Çünkü yaz tatili anıları genellikle o yazın şarkıları ile birlikte hafızaya alınır. Deniz-kum-güneşin ve elbetteki romantik yaz tatillerinin en güzel eşlikçisi bu melodiler olur… Geçtiğimiz günlerde bu yazın turistik mekanlarda en çok çalınan popüler şarkıları belirlendi. “Ben dünyanın en büyük aşığı olabilirim” dizeleriyle dillere düşen “Bağdat” şarkısı bu yazın en çok dinlenen şarkısı oldu.

İster eğlence amaçlı olsun ister dinlence, yaz tatillerinin tadı müzikle bir başka çıkar. Sahillerde çekilen romantik selfilere eşlik eden tnılar da, “beach”lerdeki yüksek sesli müzikle eğlenmek de, hamakta dinlenirken kulağınıza çalınan hafif müzik de, tekne turlarında dalga sesine karışan melodiler de, hatta restoranda tattığınız lezzetlere eşlik eden fon müziği de yaz tatiline dair biriktirilen anıların sembolleridir adeta…

Türkiye’deki turistik mekanlar, restoranlar, kafeler, perakende mağazaları, spor ve sağlık merkezleri gibi 8.500’e yakın halka açık noktada kapalı devre yasal müzik, anons ve reklam yayını hizmeti sunan SMG, bu yazın en popüler şarkılarını açıkladı. Listenin en üst sırasında Beyazıt Öztürk ve Ayla Çelik’in düetiyle büyük beğeni toplayan Bağdat yer aldı. Listede Ayla Çelik’i Demet Akalın izledi. Dillere pelesenk olan Pırlanta adlı şarkısıyla 2. sırada yer alan Akalın’ı, uzun bir aradan sonra 6-Altı isimli yeni albümüyle hayranlarıyla buluşan Berksan’ın Arıza’sı izledi.

SMG Müzik Departmanı’nın yaptığı açıklamaya göre yaz aylarında kullanılacak müzik listelerini oluşturulurken öncelikle mutluluk veren sonrasında ise yaz aylarının sıcaklığını yaşatan, insanın içini kıpırdatan parçalar seçilmeye özen gösteriliyor. Müzik ve tarz tercihleri öncelikle işletmenin/mağazanın konsepti, ambiyansı, markanın kimliği gibi kriterlere göre belirleniyor. Ayrıca markanın hizmet verdiği bölgenin kültürel yapısı, iş dinamikleri ve müşteri kitlesi de müzik seçimini etkiliyor.

Bu yazın en popüler 5 Türkçe şarkısı;

  1. Ayla Çelik – Bağdat (MY DJ Remix)
  2. Demet Akalın – Pırlanta
  3. Berksan – Arıza
  4. Gökhan Türkmen – Taş (Hakan Kabil Remix)
  5. Ayşe Hatun Önal – Seytan Tüyü
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön