Anasayfa » Güncel » Rio Olimpiyatlarından Arda Kalan Yemek İhtiyacı Olanlara Gidecek
Güncel

Rio Olimpiyatlarından Arda Kalan Yemek İhtiyacı Olanlara Gidecek

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
21 Temmuz 2016

5- 21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan Rio Olimpiyatlarından arda kalan yemeğin, ihtiyacı olanlara gitmesi için şahane bir proje başlatıldı. Projenin fikir babaları; Chef Massimo Bottura adındaki dünyaca ünlü şef ve Gastromotiva adlı sivil toplum kuruluşunun sahibi; David Hertz. Bottura’nın restoranı, Osteria Francescana, 2016’da ilan edilen dünyanın en iyi 50 restoranı arasında.

Massimo Bottura/ Osteria Francescana/ Getty Images

Massimo Bottura/ Osteria Francescana/ Getty Images

Bottura, aynı girişimi Milan Expo göstermiş. O süreçte 15 ton yemeğin çöpe gitmesine engel olunduğundan, bu sefer de Rio’da benzer bir yarar sağlama hedefinde. Bottura’nın Food For Soul adında, dünyadaki açlığa, yiyecek israfına dikkat çekmek için çalışan bir sivil toplum kuruluşu da var.

Rio de Janeiro’nun Lapa mahallesinde, Brezilya’nın kalbinin attığı bir yerde, 300 metre kare alana kurulacak olan yeni girişim, kendilerine belediye tarafından tahsis edilen alanda, uluslararası şeflerin katılımı ve pişirdikleri sağlıklı yemekler ile hayat bulacak. Refetto-Rio, kapılarını 9 Ağustosta açacak, yemek sunmak dışında yerel halka yemek ve beslenme dersleri de açacak.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön