Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Prontokids’ten Küçük Gezginlere Özel Seyahat Rotaları (2)
Acentalar

Prontokids’ten Küçük Gezginlere Özel Seyahat Rotaları (2)

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
25 Ocak 2018

Yarıyıl tatilinde çocuklara özel seyahat rotalarına yer verdiğimiz yazımızda bugün önce Harry Potter’ın memleketi İngiltere’ye, ardından Messi’nin gol seslerinin yankılandığı İspanya’ya uzanıyoruz.

Çocuk eğlence merkezleri, müzeler, film platoları, çocuk dostu restoranlar ve daha pek çok keyifli rota… Çocukların bir yandan seyahat ederken bir yandan da bilime, sanata ve teknolojiye olan ilgilerini artırmayı hedefleyen Prontokids tur programından ve Fransa‘daki destinasyonlardan bahsetmiştik dün sizlere. Söz verdiğimiz üzere bugün de bu eğlenceli tura kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yeni rotamızda ilk durak İngiltere… Sonrasında ise İspanya var.

Londra, Müzeler ve Harry Potter Warner Bros Stüdyoları

Dünyada seyahat tutkunlarının uğrak noktalarından Londra, kadim tarihinin yanı sıra çocuklu aileler için de çok özel seyahat deneyimleri vaat ediyor.

Panoramik şehir turunda; Knightsbridge, Hyde Park, Natural History Museum (Doğa Tarihi Müzesi), Thames Nehri, Buckingham Sarayı, Westminster Parlamento Binası, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, National Gallery (Ulusal Galeri) ve Picadilly Circus görülecek yerler arasında bulunuyor.

Gerçek boyutta mavi balina

İlgili resim

Ünlü Natural History Museum (Doğa Tarihi Müzesi) içerisinde; botanik, etnoloji, mineraloji, paleontoloji ve zooloji bölümleri, Earth Galleries (Dünya Galerileri) ve Life Galleries (Yaşam Galerileri), Human Biology Gallery, gerçek boyuttaki mavi balina maketi, ses ve hareket özelliğine sahip dinozor maketleri görülebiliyor.

natural history museum blue whale ile ilgili görsel sonucu

Hollywood ünlülerinin kurduğu Planet Hollywood ve çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çok çeken Lego Store’da eğlenceli anlar yaşanabiliyor. Porselen bebekleri, kurşun askerleri, kuklaları, karton oyunları ve ilginç kostümler V&A Museum Of Childhood’u da (Victoria & Albert Çocukluk Çağı Müzesi) görmek mümkün.

İlgili resim

Harry Potter’ın dünyasına yolculuk

Ünlü İngiliz yazar J.K. Rowling’in fantastik roman serisinden sinemaya uyarlanan Harry Potter filminin çekildiği yerler çocukları büyülüyor. Ünlü King Cross Tren İstasyonu ve Harry Potter dünyasına giriş kapısının olduğu Platform 9 ¾ peronunda birbirinden güzel fotoğraflar çekme imkanı bulunuyor.

Harry Potter filmlerinin çekildiği Watford’da bulunan Harry Potter Warner Bros Stüdyoları’nda sihirli bir yolculuğa çıkılıyor.

Barcelona, Müzeler ve PortAventura

Dünyanın turizm merkezlerinden, sanat ve tarihin birbirini kucakladığı Barcelona, çocuklar ve yetişkinler için görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Kraliyet Sarayı ispanya ile ilgili görsel sonucu

Barcelona panoramik şehir turuyla başlayan gezide; La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Kristof Kolomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpik Liman, İspanya & Katalonya Meydanı, La Rambla Caddesi görülecek önemli yerleri oluşturuyor.

Flamenko diyarına yolculuk

Seyahatseverler, İspanyol kültürünün dünyaca ünlü Flamenko dansına kendini kaptırırken çocuklar da birkaç figür denemesi yapabiliyor.

flamenco kids ile ilgili görsel sonucu

Ünlü mimar Antoni Gaudi’nin eserlerini gördükten sonra; Avrupa’nın en iyi müzeleri arasında yer alan ve interaktif bir bilim müzesi olan CosmoCaixa’nın dünyasında gizemli bir yolculuğa çıkılıyor.

Messi’nin yıldızlaştığı stada ziyaret

Dünyaca ünlü futbol takımı F.C Barcelona’nın maçlarının oynandığı Camp Nou Stadı’nda yıldız futbolcuların ayak izlerine tanık olurken; efsanevi futbol takımının tarihini görsel ve işitsel olarak öğrenme fırsatı bulunuyor.

camp nou kaç kişilik ile ilgili görsel sonucu

Ünlü rockstarların kullandığı enstrümanların, giysi ve aksesuarların sergilendiği Hard Rock Cafe de muhteşem lezzetler eşliğinde keyifli vakit geçirilebiliyor.

Barcelona’da eğlencenin diğer adı PortAventura World’de, Meksika’da gezintiye çıkıp, Vahşi Batı’dan geçip eski Maya kalıntıları görülebiliyor. Mediterraneo alanında biraz Akdeniz havası alıp, sonra da Polynesia ve China keşfedilebiliyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön