Anasayfa » Güncel » Prenses Diana’nın Çocukluk Evinde Bir Gece Geçirmek $40,000
Güncel

Prenses Diana’nın Çocukluk Evinde Bir Gece Geçirmek $40,000

Ceyda Arınç
Ceyda Arınç
31 Mayıs 2016

Prenses Diana’nın çocukluk evi ilk defa konuk kabul etmeye başlıyor. Bedeli ise, müthiş, çift başına; gecelik; $40,000. Diana’nın Prens Charles ile evliliği öncesi, Spencers ailesi ile beraber kaldığı konut, hala aile tarafından kullanılmakta. 

90 odalı Tudor malikanesi Northampton yakınındaki 13.000 hektar arazi üzerinde yer almakta ve Prenses Diana’nın trajik ölümünden bir yıl sonra yani 1998 yılında ziyarete açık hale getirildi. Diana aile tarafından arazi üzerinde küçük bir adaya defnedildi ve ziyaretçiler sırf mezarı görmek için akın akın konuta seyahat ediyorlar. Ada, Diana’nın ölümünün 20. yıldönümü için 2017 yılında tamamlanması beklenen bir restorasyondan geçiyor. 

The Althorp Malikanesi Getty Images

The Althorp Malikanesi Getty Images

Temmuz ve Ağustos ayları arasında belirli tarihlerde sunulan açık ziyarete katılanlar, inanılmaz güzellikte bir manzara ve malikane görüyorlar. Belirli bir süre için gecelik konuk ağırlayan ev, elde edilen gelir ile hayli güzel bir amaca hizmet etme isteğinde. Elde edilen gelir, Earl Spencer’ın eşi kontes Karen Spencer tarafından çalıştırılan ve gelişmekte olan ülkelerdeki çocuklara yardım götüren bir hayır kurumu olan Whole Child International’a gönderilecek. 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön