Anasayfa » Güncel » Prens Harry ve Meghan Markle İlk Seyahatlerine Çıkmaya Hazırlanıyor
Güncel

Prens Harry ve Meghan Markle İlk Seyahatlerine Çıkmaya Hazırlanıyor

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
14 Haziran 2018

Sussex Dük ve Düşesi, Prens Harry ve Meghan Markle, düğün yorgunluklarını üzerlerinden atarak seyahat planları yapmaya başladı bile. Programlarında da birçok güzel destinasyon olacağa benziyor.

Saraydan yapılan duyuruya göre yeni evli çift önümüzdeki sonbahar Avustralya, Yeni Zelanda, Fiji Adaları ve Tonga Krallığı’nı ziyaret etmeyi planlıyor.

 

Harry’nin anne ve babası Prens Charles ve Prenses Diana da ilk resmi seyahatlerini Avustralya ve Yeni Zelanda’ya gerçekleştirmişti. Dolayısı ile programlarındaki benzerliğin tesadüf olmadığı konuşuluyor. Lady Di ve eşi Prens Charles tam olarak 41 gün süren bir yolculuk gerçekleştirmişti.

Invictus Oyunları

Dük ve Düşes seyahatinin ekim ayında Avustralya’da gerçekleştirilecek olan Invictus Oyunlarına denk getirileceği belirtiliyor. Bahsekonu Invictus, yaralı askerlerin iyileşme sürecini kutlama niteliğinde Prens Harry tarafından bizzat düzenlenmeye başlamıştı. ABC Haberlerine göre Invictus Oyunlarının geçtiğimiz yıl Kanada’daki organizasyonuna 17 ülkeden 550 yarışmacı katılım sağladı ve 12 ayrı spor dalında gerçekleştirildi.

https://invictusgamesfoundation.org/

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull bir açıklamasında “Dük ve Düşesin oyunlar için ülkemizde olacak olması bizim için tüm sporcular ve oyunları izlemeye gelen ziyaretçiler için çok güzel ve önemli.” dedi.

 

Oyunlarının yeni evli çift için ayrı bir de önemi var. Yukarıda bahsettiğimiz gibi geçen yıl Kanada’da gerçekleşen etkinlikte çift ilk defa resmi olarak beraber katılım gösterdi ve ilişkilerini basın önünde yaşadı. Birkaç hafta sonrasında ise nişanlandıkları ilan edildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön