Anasayfa » Etkinlikler » Pilot Felix Gosher 150 Çocuğu Gökyüzü ile Tanıştırdı
Etkinlikler

Pilot Felix Gosher 150 Çocuğu Gökyüzü ile Tanıştırdı

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
5 Eylül 2016

Herşey bir şarkı ile başladı. İlhamını bir çocuğun uçmak ile ilgili hayalinden alan “Paper Plane – Kâğıttan Uçak” şarkısı ile Michael Ferguson hem ününe ün kattı, hem de 150 Afrikalı çocuğun hayallerini bile süslemekten çekindikleri gerçek bir uçuş tecrübe etmelerini sağladı.

Musician-Michael-Ferguson

Pilot Felix Gosher havacılığı tanımlarken şu ifadeleri kullanmakta: “… Geleneksel anlamda havacılık doğanın kanunlarına, insanların politikasına, ekonominin sınırlarına karşı gelmektir.” Gosher’in onlarca çocuğu mutluluk gözyaşlarına boğduğu güne kadar onun için havacılık askeriyeye, seçilmiş insanlara ya da varlıklı olanlara hizmet etmekten öteye geçmemişti.

Pilot-Felix-Gosher-700x519

Uçma özgürlüğünü hayatında bu ihtimali hiç yaşamayacak olanların ayaklarına kadar götüren Gosher, hayal edilen herşeyin gerçekleşebildiğini kanıtlamak istercesine tüm kâğıt uçaklar (hayaller) önemlidir, hepsi bir gün yaptıkları o uçakların içinde kendilerini bulabilir, der.

The-Childrens-Flight-01

2 Eylül 2016 tarihinde Grand Central Havalimanında gerçekleştirilen etkinlik sabahın ilk saatlerinde pilotların ve ekibin güvenlik ile ilgili konuları görüşmeleri ile başladı. Daha sonra sponsorlu otobüsler ile çocuklar havalimanlarına getirildi.

Saat 10.15 ‘i gösterirken 63 çocuk, 3 otobüs şoförleri ile birlikte 28 küçük uçağa dağıldı. Bu süre zarfında ikinci grupta bekleyen çocuklar da yüz boyama, kâğıttan uçak yapımı gibi eğlenceli faaliyetlerde bulundu.

The-Childrens-Flight-08

Öğlen saatlerinde Nigel Hopkins ve Jason Beamish akrobasisi eşliğinde lezzetli pizzalarını yiyen çocuklardan oluşan ikinci grup öğleden sonraki uçuşlarını da eğlenceli ve güvenli bir biçimde tamamladı.

Uçuşlar sona erdiğinde pilotlar ile apronu gezen çocuklar son olarak sertifikalarını da alıp, Michael Ferguson’un canlı performansıyla Paper Plane şarkısını pilotlar ile birlikte seslendirdi.

The-Childrens-Flight-02

Gönüllü pilotlar ve sponsorlar ile çocukları sevindirmeye yönelik daha birçok aktivite planlayan ekip her türlü yardıma memnun olacaklarını ifade etmekte.

http://www.thechildrensflight.co.za/

The-Childrens-Flight-13

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön