Anasayfa » Güncel » Pedallar Türkiye’nin Tanıtımı İçin Dönecek
Güncel

Pedallar Türkiye’nin Tanıtımı İçin Dönecek

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
26 Ocak 2018

Turizmin başkenti, 22-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Tour Of Antalya” ile “Bisiklet Festivali” coşkusuna hazırlanıyor.

Uluslararası Bisiklet Birliği’nin (UCI) 2018 takvimi 2.2 kategorisinde, 4 günlük etaplı yol yarışı olarak yer alan Tour Of Antalya; 19 ülkeden 25 takım ve 175 sporcunun katılımı ile Antalya’ya “Bisiklet Festivali” coşkusu yaşatmaya hazırlanıyor. 22 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında dünyaca ünlü bisikletçileri ağırlayacak olan organizasyon kapsamında binlerce amatör bisikletçinin katılacağı Akra Gran Fondo Antalya yarışı da gerçekleştirilerek.

Antalya’nın simge bölgeleri tanıtılacak

Dört etapta “Tour of Heaven – Cennet Turu” mottosuyla düzenlenecek olan Tour Of Antalya powered by Akra’da bisikletçiler; Kemer, Korkuteli, Feslikan ve Side-Lara etaplarında mücadele edecekler.

Sprint ve yokuş bölümlerinden oluşacak parkurlarda sporcular yaklaşık 430 kilometre mesafe kat ederken; aynı zamanda ülkemizin en önemli turizm merkezi Antalya’nın simge bölgelerinden geçecekler.

Dünyanın dört bir yanından sporcular katılacak

Tour Of Antalya powered by Akra’ya Türk takımlarının yanı sıra Avusturya, Azerbaycan, İspanya, Fransa, Almanya, Kazakistan, Lüksemburg, Hollanda, Rusya, İsviçre, Polonya, İtalya, Danimarka, Sırbistan, Eritre, Ukrayna, Beyaz Rusya, Malezya ve Estonya’dan bisiklet takımları katılacak.

Tour Of Antalya powered by AKRA’nın lansmanı, 54. Türkiye Spor Yazarları Derneği Antalya Buluşması’nın ilk gününde Belek – Gloria Golf Resort Hotel’de gerçekleştirildi. Lansmana Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mesut Kocagöz, Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı da katıldı.

“Antalya’nın kış turizmi potansiyelini artıracak”

Lansmanda görüşlerini dile getiren Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya Valiliği olarak bu organizasyona çok önem verdiklerini ve Antalya’nın bisiklet turizmi bölgesi olarak markalaşmasını istediklerini belirtirken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mesut Kocagöz ise şu açıklamaları yaptı: “Antalya’nın kış turizmi potansiyelini artıracak Tour Of Antalya organizasyonu, aynı zamanda Antalya’nın adını bisiklet branşı alanında da bahsettirecek. Ayrıca bu organizasyonun şehrimizdeki bisiklet ulaşımını yaygınlaştıracağını da düşünüyoruz.”

Bölgenin en eski turizm grubu olarak şehre bir hediye vermek için Tour Of Antalya’ya destek olduklarını belirten Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ise; “Bölgenin en eski turizm grubu olarak, şehre bir hediye vermek istedik. Dolayısıyla Antalya’nın turizmine ve tanıtımına yeni bir bakış açısı getireceğine inandığımız Tour Of Antalya ve Akra Gran Fondo; gerek bizim gerekse de şehir açısından vizyon projesi niteliğindedir. Bu bir başlangıç, hedefimiz Antalya’yı bir bisiklet destinasyonu yapmaktır.”

“Spor turizmini geliştirmek için yepyeni bir oluşum meydana getirildi”

Lansmana katılan medya mensupları ile organizasyonun önemiyle ilgili bilgiler paylaşan; Tour Of Antalya Organizasyon Direktörü Aydın Ayhan Güney de şu açıklamaları yaptı: “En iyi sporcularıyla birçok ülkenin kategorisinde en iyi takımlarının Tour Of Antalya’ya katılması, gözlerin Antalya ve ülkemize çevrilmesini sağlayacak. Tour Of Antalya süresince turizm açısından kış sezonu olan Şubat ayında bölgede sporcu ve takım görevlilerinin yanı sıra çok sayıda medya mensubu ile pek çok bisiklet tutkunu konaklayacak.”

Antalya bisiklet kenti oluyor

Son yıllarda bisiklet yolları yatırımı ile bisiklet kenti olarak konumlanan Antalya’da, futbolda olduğu gibi spor turizmini geliştirmek ve sezon dışında turizme ivme kazandırmak için yepyeni bir oluşum meydana getirildi.

Bu oluşum sayesinde Tour Of Antalya ve AKRA Gran Fondo Antalya süresince çevredeki tesislerde 1.500’ün üzerinde konaklamanın yapılacağını öngörülüyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön