Anasayfa » Güncel » Paris’teki Butik Otel’in Sıradışı Kitap Hizmeti
Güncel

Paris’teki Butik Otel’in Sıradışı Kitap Hizmeti

Okumak için bir kitap istiyorum. Paris’te bulunan Le Pavillon des Lettres butik oteli, müşterilerinin bu isteğine onlar sormadan önce hizmet veriyor.

Aslında bu hizmeti sunan otelin Paris’te olmasına şaşırmamalı. Şehir, edebiyat tarihi itibariyle gerek ilham kaynağı olma ve gerekse de sayısız yazar ve şaire ev sahipliği yapmada önde.

 

Şimdi ise bu otel, edebiyat ve okuma sevgisinin kökenine inerek değişik bir hizmet sunuyor.

Le Pavillon des Lettres oteli kısa sürede ilgi odağı olmaya aday değişik oda servisi hizmetiyle gündemde.

Butik otel “literary room service” adını verdikleri hizmetlerine müşteri otele giriş yaptığı anda bir anketle hazırlık yapıyor. Ankette, misafirlerin hangi tarz kitapları okumaktan zevk aldığına dair sorular mevcut. Yani kitap zevkleri en başından not ediliyor. Aynı akşam da otel görevlilerinden bir tanesi misafirin zevkine uygun bir kitabı odaya getiriyor.

Le Pavillon des Lettres otelinin kitaplar ile ilgili hizmeti bununla da sınırlı kalmıyor.

Butik otelin 26 odasının her biri ünlü bir şair ya da yazarın adını taşıyor. A’dan Z’ye üstelik. Hans Christen Anderson’dan tutun da Émile Zola’ya kadar. İsmin etkisi odanın dizaynına da yansımış durumda. Hatta duvarları süsleyen ünlü sözler ve raflarda değişik kitaplar da bu keyfe keyif katıyor.

Paris’teki butik otel bu hizmeti hususunda dünyada tek değil elbette. New York’ta bulunan The Library Hotel ve Tokyo’daki Book and Bed de benzer şekilde okumayı seven misafirlerinde kaynak sunmaktan memnuniyet duyuyor.

Sizce de çok güzel bir farklılık değil mi?

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön